Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig érvényes így a nappali...

Meddig érvényes így a nappali tanulói jogviszonyom?

Figyelt kérdés

Mindenhol , olvastam, de pontos választ nem kaptam.

Nappali Okjra járok mellete diákmunkázom. Kérdésem az lenne ,hogy ha ott hagyom az okjt, így is diakmunkázhatok? Matrica ugye október 31.ig szól.

Azt tudom ,hogy a jogviszonyom el fog veszni. De valahol kiderűlhet ,hogy nincs jogviszonyom? Tb-t tudom, hogy érinti. És sok iskolaszovetkezet csak a matricát nézi.



2021. nov. 9. 02:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan amikor kiiratkozol, akkor le kell adni a diákigazolványod. A tanulói jogviszonyod megszűnik ilyenkor.

Most már úgy van, hogy ha nincs tb-d akkor a nav egyből jelentkezik, hogy fizetni kell magad után. És természetesen azt is látják, hogy iskolaszövetkezeten keresztül dolgozol, tehát kibukik a dolog.

Nyilván az iskolaszövetkezet, amikor beiratkozol, akkor csak azt látja, hogy érvényes a diákigazolványod 2022.okt 31-ig, ezért a szerződést addig adják, nekik nincs realtime hozzáférésük pl a tb adatbázishoz. Ezért ők nem is vállalnak felelősséget azért, ha idő közben változik, megszűnik a tanulói vagy hallgatói jogviszony. A diákszövetkezetes szerződésben benne van, hogy erről tájékoztatni kell őket. Tehát amikor összefutnak a szálak, akkor te leszel akit megbüntetnek.

2021. nov. 9. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!