Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mibol all, ha valaki levelezos...

Mibol all, ha valaki levelezos egyetemre megy? Hogyan kapja meg a tananyagot? Kb. milyen suruseggel kell bejarnia?

Figyelt kérdés
2010. szept. 4. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én levelezőn járok főiskolára, ez lesz az utolsó évem. Két hetente kell bejárnunk (egy félévben egy 12 alkalom, 6 péntek és 6 szombat), pénteken 2-től este 8-ig, illetve szombaton reggel 8-tól este 8-ig. Ugyanazokból a könyvekből tanulunk, mint a nappalisok, az órai anyagot viszont a tanárok felteszik a netre, vagy elküldik a közös e-mail címünkre, mert nyilván nem tud mindenki minden órán bent lenni (család, munka, stb. miatt), és ez szerencsére (nálunk) nem is kötelező.

Gondolom az egyetemeken is hasonló lehet, mint a főiskolán.

2010. szept. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetem válogatja. Én utolsó éves joghallgató vagyok, levelezőn. A tananyag ugyanaz , mint a nappalisoké, egy hónapban egy egész héten történik a tanítás, reggel 8- kb:18 óráig. Nálunk nem minden tárgyból olyan kegyesk, hogy elnézzék, ha nem vagyunk ott. Vannak tárgyak, ahol kötelező a jelenlét, különben nem mehetsz vizsgázni. Leszarják, hogy dolgozol,hogy családanya vagy, hogy a gyereked beteg....

Kell az az egy hét, ha normálisan el akarod sajátítani a tudást, de azért kényelmesebb lenne a péntek-szombati tanítás.Azért úgy látom, a legtöbb levelezős felsőoktatási intézményben a hétvégi oktatás működik

2010. szept. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
10:06 Dettó! Én mérnökire járok/jártam (most passzívon vagyok), mert első félévben még úgy volt, hogy havi 1 hét és nekünk sem nagyon lehetett hiányozni, majd második félévben össze-vissza. Volt hogy bent kellett lenni reggel 8-kor, de némi kihagyás után este fél 9-ig ott rohadthattunk. Egyszer hétköznap, aztán belevonták a hétvégeket is, tehát nagyjából semmi nem utalt arra, hogy levelezőre járunk, kivéve, hogy félévente egy zsák pénzt elkértek érte. És abban még nem voltak benne a jegyzetek, könyvek, semmi!!!!
2010. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!