Kinél lehetett a gond?

Figyelt kérdés

Szóval,amint felkerültem felsőbe, csak a matekkal szenvedtem,és most itt vagyok a gimiben és semmi gond vele. A tanárunk az igazgató volt,és szinte minden órán siettünk,hátha valami dolga akad,ezért nem mindig magyarázta el a feladatokat és a házit sem. Dolgozatokra rettentő sokat készültem,mégis csak egy 4,2-t sikerült összekaparnom 5. Év végére. 6.-ban szeerencsém volt,mert a bemagolt elméletekből írtunk a legtöbbet,így meglett az 5-ös év végén. 7.-ben végig szenvedtem az egész évet,de végül éppen,hogy összejött az 5-ös. A 8. Évet könnyen kezdtem,viszont jött egy dolgozat,amire nem foglaltunk össze,így nem tudtam minden típusfeladatból készülni,ezért a 4-esért is küzdenem kellett.


Tény,hogy nem vagyok a legjobb matekból,de mindent megtettem,mégsem volt elég. Többi osztálytársamnak is gondja volt vele,pedig nem volt nagy ugrás a 4. És az 5. Között.



2021. nov. 11. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy kevesebbet töltöttél a tanulással, vagy nem úgy magyarázta el a tanárod a matekot, ahogy kellett volna. Valójában, ha több időt tölt az ember azzal, hogy elemzi is a feladatot, nem csak időre rohanva kell tudni megoldani - bár a vizsgán ez is teljesítmény -, akkor ha jól átgondolod a feladatot, könnyebben megértheted és megtanulod.
2021. nov. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy mindent megtettél. Tesztelned kell a saját tudásodat matekból, még a dolgozat előtt, hogy meg tudsz-e oldani feladatokat helyesen. Ha nem, akkor valamit nem értesz. Akkor utánajársz, hogy mit nem, keresel anyagot neten, hátha az érthetőbb, mint az órai, próbálkozol feladatokkal, megnézed, hol rontottad el és miért, stb.
2021. nov. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2

Így próbálkoztam

2021. nov. 15. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!