Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták mennyit tudtok...

Egyetemisták mennyit tudtok dolgozni az egyetem mellett és milyen munkakörben, mennyire megy ez a tanulás rovására?

Figyelt kérdés
Ha lehet azt is írjátok meg, hogy milyen szakon vagytok.

2021. nov. 16. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gazdálkodás és menedzsment.


1. Munkahely cukrászda volt a szakmámban (heti 20 óra).

2. Munkahelyen barista voltam egy kávézóban, heti 20 órában kb (csak a covid korlatozások miatt sajnos végleg bezárt a hely).

3. Munkahelyen heti 25 órában voltam egy irodában ilyen könyvelő kisegítő. Covidos lettem, hosszasan betegeskedtem, amiatt lett vége a munkakapcsolatnak.

4. Munkahely: megint könyvelőirodában vagyok, heti 32 órában (már csak 1 tárgyam van hátra és a záróvizsga).


Változó volt. Alapból jól teljesítettem, de voltak tárgyak, amik időigényesebbek voltak és a munka miatt sikerültek rosszabbul, mert nem tudtam rájuk annyi időt szakítani, mint mellett volna. Mindig feltaláltam magam és megkerestem azokat a helyeket, amiket be tudtam illeszteni a nappali tagozatos beosztásom mellé. Ők is rugalmasak voltak. Nyílván a munka miatt nem tudtam mindenből mindig 5-ös lenni, de mellette tudtam pénzt keresni és tapasztalatot gyűjteni.

2021. nov. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mérnök MSc-t csinálok, mellette tervezőirodában vagyok heti 2 napot. A covid második hullám idején kezdtem, home officeban kevesebb dolgot tudtam csinálni, akkor nem ment a tanulás rovására. Most rendesen van ugye egyetem+munka is, nem mondom, hogy könnyen, de egyelőre elég jól össze tudom egyeztetni. A zh-im megvannak, házikkal vészesen nem állok rosszul. Cserébe nincs este, nincs hétvége szinte.
2021. nov. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak ebben a félévben kezdtem dolgozni egyetem mellett.

Gyakornok jellegű pozícióm van, szóval nagyon szorosan kapcsolódik a szakomhoz. Annyira, hogy előnyt jelent. Rengeteg olyan dolog van, amit a munkám során tanultam meg és csak hetekkel/hónapokkal később hallottam róla órán. (És nyilván rengeteg olyan van, ami még csak a munkámban került elő, de majd jövőre vagy mesteren elő fog kerülni.)


15-20 órát dolgozom hetente, de néha belefér a 40 is. Ez viszont nagyon durva és hosszú távon nem tartható. (Homeoffice-ban dolgozom és nincs munkaidő, azaz akkor dolgozom, amikor akarok.)


Így is 4-es körüli átlagom lesz, nem ment nagyon a tanulás rovására az időhiány. (Nem túl időigényes szak, 30 kreditem van)

2021. nov. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Orvosi

Semennyit. Na de majd nyáron!!

2021. nov. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!