Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az milyen jogkövetkezménnyel...

Az milyen jogkövetkezménnyel jár, ha engedély nélkül bemegyek egy gimnáziumba, és azon belül egy tanórára?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, aki egy másik iskolába jár.

Egyszer szívesen megnézném mit csinál órákon, mert mindig végighülyéskedi.


Ez már önmagában is jogkövetkezményt vonhat maga után vagy kell csinálnom valami "extrát" azért, hogy megrángassanak? Pl. ha "bekamuzom" magam oda, az büntetendő?



2021. nov. 18. 00:38
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Mi az, hogy megrángatnak? Mi az, hogy bekamuzom? Te hogy képzeled, hogy az órát tartó tanárnak nem tűnik fel, hogy nem oda tartozol?

És még ráadásul igazolatlan napot is csinálnál magadnak. Okos ...

2021. nov. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Át se fogsz jutni a portán.
2021. nov. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Nagyban függ az iskola házirendjétől és az órán lévő tanártól.

Egyáltalán észrevesz-e téged a tanár (pl. mert elbújsz). Ha észrevesz, akkor hogy áll a témához, illetve te hogyan viselkedtél addig.


Amúgy ha előtte időben szólnál az adott tanárnak (engedélyt kérnél tőle pl. a haverodon keresztül), akár bele is egyezhet hogy meglátogasd az órát. Szoktak lenni nyílt napok, egy ilyen óra ehhez hasonló alkalom lenne. Viszont fontos hogy a tanár előre tudjon róla.

2021. nov. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Elbújik??? Atyaisten, hova? Az egérlyukba? A szekrénybe? A fogasra és kabátnak álcázza magát?

Az iskola nem átjáróház és nem színház, 3-as! Szoktak lenni nyílt napok, de ez nem nyílt nap, tehát teljesen mindegy, hogy mik szoktak lenni. Spenót is szokott lenni ebédre.

2021. nov. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

(Off.) Hadd ne adjak ötleteket, 4-es. Nyilván függ a tanterem kialakításától. Ha olyan a terem, akkor ahogy írtad akár egy szekrénybe.


Senki nem írta hogy átjáróház lenne az iskola. De nincs is megkerülhetetlen beléptető rendszerrel tele a mai magyar iskolák többsége, hogy a kérdezőnek lehetetlen legyen egy vele azonos korú haverja sulijába bemennie. Vannak kivételek, de nem az jellemző.

(3-as voltam)

2021. nov. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Én a volt sulimba szoktam bemenni, néha egy-egy tanórára is, mivel jóba vagyok a tanári karral, meg ambloc mindenkivel.


Jogszabály nem tiltja, de mindenképpen tanárfüggő, az ő engedélyüket mindenképpen ki kell kérni.

2021. nov. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!