Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen képesítés kell ehhez?

Nekono kérdése:

Milyen képesítés kell ehhez?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy pár év múlva létre szeretnék hozni egy skincare line-t, amihez én szeretném összeállítani az összetevőket, magyarán laborban én akarom kikísérletezni, hogy pl. mit érdemes rakni egy seborreás bőrre való krémbe.

Milyen képesítést kell ehhez elvégeznem?

(hagyjuk a lehúzást meg a negatív válaszokat, a kérdés nyilván csak elemi síkon létezik)



2021. nov. 19. 02:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyesmi nem egy ember munkája szokott lenni. Szerintem kell hozzá egy orvos, lehetőleg bőrgyógyász és egy vegyész vagy gyógyszerész a krém összeállításához.
2021. nov. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Hidegburkoló.
2021. nov. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. Nem kell értened hozzá, elég, ha van tőkéd. Anélkül amúgy sincs esélyed. Nem árt, ha van orvos/vegyész/gyógyszerész/biomérnök vagy hasonló végzettséged, de nem egyedül fogod csinálni. Kell pénz laborbérlésre, kell pénzt az első adag legyártásához, kell írnod egy halom pályázatot, kérned árajánlatokat. Semmivel nem különb ez attól, mint hogy kocsit gyárts például. És egyáltalán nem olyan, mint a ruhakészítés, amit viszonylag könnyen meg tudsz oldani, amíg befutsz, egy varrógéppel és némi anyagköltséggel, hogy utána a kész darabokat reklámozhasd. De ez nem ilyen. Ehhez gyártósorok kellenek és nagyon kemény biztonsági-higiéniai előírások betartása, amihez kell több, másik szakember is
2021. nov. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Ha kifejezetten te szeretnéd összeallitani, akkor ahhoz szerintem gyogyszeresz vagy ahogy irtad is, hogy kifejezetten adott bortipusoknak es bőrbetegségeknek valo dolgokat is szeretnél, akkor az orvosi vegzettseget borgyogyasz-dermatologus szakiranyon is ajanlanam.

Na mar most nem tudom mennyire fognal bele ezekbe a sokeves kepzesekbe ...

2021. nov. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2-es: menj a faszba.


a többieknek: köszönöm a válaszaitokat!!

biológusnak készülök, jövőre tudok majd egyetemre menni. van egy nagyon aranyos gyógyszerész barátom, a tőke sem akadály (nagymamám rám hagyott kb. 5 millió készpénz, amiről senki más nem tud, csak én, ill. még itthon lakok, ergo nem kell albit fizetnem, minden hónapban rakok félre a kis vésztartalékomba).

nyilván nem szeretnék 20+ évig iskolapadban ülni, csak egy összefogó képet szerettem volna kapni, hogy melyik az a szakirány, ami az ötletemet meg tudná valósítani.



köszönöm mindenki válaszát!! ki tudja, lehet egy nap majd az én arclemosóm fog ott figyelni a dm polcán :)

2021. nov. 20. 00:54
 6/8 anonim ***** válasza:

5

Én egy normális, kényelmes fényvédőért tudnék ölni, remélem, hogy egyszer egy hasonló ember azt is megteremti végre. 😇😆

2021. nov. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5 millió azért elég kevés ilyesmihez, de ez ne vegye el a kedved. Spórolj és fektesd be. Egy ilyen vállalkozásnál az is rendkívül fontos, hogy az üzlethez, vállalkozáshoz érts - vagy te, vagy más a cégben, mert hiába van nagyon jó terméked, ha nem tudod aztán eladni, mert az üzlethez nem értesz. Egy vállalkozás nagyon komplex dolog, ennek is érdemes utána olvasni, tanulni róla.


Magyarósi Csaba néhány hete/hónapja volt egy pont ilyesmi kozmetikumokkal foglalkozó magyar cégnél. Nézd meg a videóját, magukról a termékekről is elég sokat beszéltek, meg arról is, hogyan építették fel a céget, ki honnan jött, stb.

2021. nov. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

5-ös: a fényvédő lenne az elsők között:DD nagyon régóta keresek olyat, ami nem marja ki a szemem


6-os: nyilván karcsú, nem is most szeretném ezt elindítani, majd egy 10-15 év múlva:DD köszönöm a videótippet, belenézek!!

2021. nov. 20. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!