Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi tanusítvány...

Az érettségi tanusítvány teljes értékű, ugyanúgy beleszámolják a felvételi pontokba?

Figyelt kérdés

Újra le kellett tennem az emelt szintű érettségimet,mert tavasszal elrontottam :/

A sajnos már csak jövő évi felvételinél, nyilván a tanusítványban szerzett százalékomat szeretném ha beleszámítanák, ugyanis sokkal jobban sikerült.

Az elsőkent megírt érettégimet ebből a tárgyból akkor nem veszik figyelembe, mintha meg sem írtam volna, vagy valamilyen szinten beleszámít?



2021. nov. 19. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Igen
2021. nov. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Duplázásnál csak ezt nézik. De ha középiskolai pontokat is akarsz hozni, azt az érettségi átlagot a bizonyítványban szereplő jegyekből számolják. (Viszont a 2 tárgynál természetesen ezt veszik alapul, tehát ebben az esetben is-is.)
2021. nov. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Nem igazán értem ez mit jelent. Mindenképp középiskolai pontokat viszek. Pl az előző emeltem lett 40 százalék, ez pedig 70. Tehát így már járna 50 többlet pont. Így csak ezt adják meg?
2021. nov. 19. 19:58
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi átlagba az számít bele, ami a bizonyítványban szerepel. Tehát az átlagban a 40% lesz benne. De a választott érettségi tárgynak természetesen viheted az új, tanúsítványban szereplő eredményt. Ezért írta a második válaszoló, hogy duplázásos módszer esetén csak az érettségi tárgyat nézik, az átlagot nem. De a rendszer úgyis úgy számol, ahogy a legjobban kijössz, tehát nem igazán kell ezzel foglalkoznod.
2021. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!