Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mai fiatalok hány %-a megy...

A mai fiatalok hány %-a megy egyetemre? A lányok és a fiúk aránya hogyan oszlik meg?

Figyelt kérdés

2021. nov. 21. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Hát mérnökként elnézve az ismerősi körben dolgozó szakik fizetését lassan inkább az a kérdéses, hogy miért mennek ennyien egyetemre.


Akit nem zavar a fizikai munkavégzés, annak már nem opció sztem csak anyagiak alapján egyetemre menni.

Fizikai munka testileg van hogy fárasztóbb, de mentálisan pl: lehet jobb. Stressz meg egyebek szempontjából biztosan.

2021. nov. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy évben kb 90-110 ezren jelentkeznek egyetemre, de nem mindenkit vesznek fel / ha fel is veszik, nem mindenki kezdi el.

Egyébként itt nézelődj: [link]

2021. nov. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 EVA800 ***** válasza:
100%
Korcsoportonkent eltero az iskolázottság
2021. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 EVA800 ***** válasza:
49%
Arra kíváncsi lennék, van e olyan korcsoport, ahol eleri az 50% öt a diplomások aránya Magyarországon.
2021. nov. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én pár jópár éve kamionozok, érettségin is épp hogy átbukdácsoltam, de simán keresek havi 7-8 ezret, ha kicsit többet dolgoznék még a milliót is átlépném, ja és szeretem is csinálni DE én is el akarok menni egyetemre, de nem azért hogy legyen diplomám meg nem a jól fizető állás lebeg a szemem előtt, hanem hogy megszerezzem a kellő tudást és megint azt csináljam amit akarok csak más területen. Már 2x újraérettségiztem, mindig kicsit tudtam javítani, még így nem elég de már nagyon közel vagyok, kb 260 pontom volt, de hé, egyszer majd révbe érek :D Én már nem aggódok, nem kapkodok...


De hogy elnézem az embereket sokkal inkább azért mennek egyetemre, mert azt hiszik hogy akkor majd kolbászból lesz a kerítés, és hogy a 3-5 évnyi szenvedést majd tárt karokkal és milliós csekkekkel fogják epekedve várni a munkáltatók. Valójában meg majdhogynem fordítva van :D


Szerintem az sokkal fontosabbnak kellene lennie, hogy szeresse az ember amit csinál, mert mi értelme van jó pénzért azt csinálni amit nem szeretsz, vagy utálsz ?! És egy multinál dolgozni, ahova a legtöbb mérnök megy, hááát nem hiszem hogy olyan hű de mókás lenne dolgozni :D Most azért beszélek amúgy a mérnökiről főleg, mert én is oda készülök.

2021. dec. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5: Aki csak az elképzelt anyagiak miatt megy egyetemre az koppanhat elég nagyot ès még lehet, hogy nem is szereti amit csinál.
2021. dec. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6 mi másért mennének egyetemre a "fiatalok?". A tanárok is csak ezt sulykolják beléd az egész általános és közép iskola alatt, hogy ha nem mész egyetemre akkor nem lesz belőled senki, és itt rohadtul nem azt értik hogy nem lesz belőled gazdag ember, hanem kb mintha azt mondanák hogy "mehetsz utcát söpörni", habár úgy rémlik pár tanárom anno még ilyeneket is mondott, persze gyorsan mentett hogy "... habár az is szép szakma" meg "...kellenek ők is azért" lol
2021. dec. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!