Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A 80-as években az előfelvétel...

A 80-as években az előfelvételis katonai szolgálat után milyen rendfokozat járt?

Figyelt kérdés
Szóval, amikor az egyetem befejezése után a hátramaradt időre bevonultak, mi volt a rendfokozatuk?

2021. nov. 25. 03:31
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Rigó. Tartalékos alhadnagy, ha jól emlékszem.
2021. nov. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tartalékos alhadnagy. Utána megszüntették ezt a rendfokozatot, ezért előléptették őket hadnaggyá.
2021. nov. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szóval akkor nem honvéd. Mert valaki azt mondta, hogy amikor bevonult az egyetem elvégzése után, a megmaradt 7 hónapot letölteni, akkor dr.xy honvédként vonult be. De akkor nem jól emlékezett biztos.

Köszönöm.

2021. nov. 25. 14:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Honvéd az más néven közkatona, akinek nincs rendfokozata. Apukám és a nagybátyám is alhadnagyi rendfokozatban szolgált az egyetem elvégzését követően. (2#)
2021. nov. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3: Hidd el, olyat nem felejt el senki! Vagy egyetemre nem járt, vagy katona nem volt utána :-)
2021. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5

Orbán Viktor mondta, tegnap vagy azelőtt, egy intézet 15 éves évfordulóján mondott beszédét kezdve, mert úgy hívta a színpadra Földi-Kovács Andrea, hogy következik dr. Orbán Viktor. Hogy őt csak az egyetem utáni bevonuláskor hívták dr. OV-nak, azóta nem.

Na most, én a 70-es évekből tizedesre emlékeztem, ami az egyetem előtti 11 hónap után járt. De esetleg, ha valaki elkövetett valamit, talán le is fokozhatták, ki tudja.

2021. nov. 25. 17:09
 7/8 anonim válasza:

Az előfelvételiseket politikai okokból az első lépcsős laktanyákba hívták be és ott különösen rossz bánásmódban részesítették , negatív diszkminacióban részesültek.

Mindenütt lövész vagy harckocsizó beosztásba kerültek és mint honvéd szereltek le 1 év után ideiglenesen .

Akiket később másodszor is behívtak azok lettek tartalékos tiszti hallhatók azaz rigók.

A tartalékos tiszti iskolák a ht. tiszthelyettes iskolákkal párhuzamosan működtek a különböző helyőrségekben.

Pl. Várpalota, Kalocsa, Eger, Szabadszállás, vác, Zach utca stb.

2023. máj. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7

Én láttam néhány 11 hónap utáni katonakönyvet, és nem honvéd volt egyiknek sem. Tizedes volt a legkisebb, 77-ben.


Másodszor mindenkit behívtak, a maradék 7 hónapra.

2023. máj. 28. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!