Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a videóban szerepl...

Szerintetek a videóban szereplő önjelölt politikus srác romának vagy románnak néz ki antropológiailag?

Figyelt kérdés

Szerintetek a videóban szereplő srác romának vagy románnak néz ki antropológiailag?


[link]



2021. dec. 3. 15:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
89%

Beluszky az eltérő fejlődés gazdasági, szociológiai okait fejtegette és nem állította hogy eltérő genetikai adottságok állnának mögötte. Azért sem melletted szól amit ír, mert világosan kijelenti hogy már a tatárjárás előtti időkben is jelen volt ez az eltérés. De egyébként ne egy forrásra alapozz mindent, az Alföld messze nem az ország legelmaradottabb régiói közé tartozott, és főleg a 19. századra elég nagy gazdasági súllyal bírt már. Ezt a tanulmánykötetet ajánlom, egyik beadandómhoz olvastam nem rég elég színvonalas, kicsit modernebb is.

[link]


Minden agymenésre nincs kedvem reagálni. Hogy hol húzod meg kiket tekintünk "etnikai" magyarnak az teljesen önkényes, logika nincs mögötte.

De az is biztos, hogy ez alapján nincs egy darab tisztán magyar egyén sem. Balkáni népek az egész hódoltság területén sőt azon túl is megtelepedtek. Az etikai viszonyok a 17-18. században jelentősen átalakultak. Hogy a Kunság népességének nagyobb része a délszláv telepesektől származna arra kérek forrást ami anyakönyvek feldolgozásán vagy egyéb hiteles adaton alapul addig a te fantazmagóriád. Én például foglalkozok családfakutatással, anyai ágon a felmenők nagy része nem a Kunságból de JNSZ megye déli részéből származik és ők is nagyrészt Torna, Gömör, Heves megyéből 18. században érkező reformátusok voltak, és mivel a legtöbb református magyar volt majdnem két évszázadon át csak a környékbeli települések református magyarjaival házasodtak. Egyébként a Kunságba is rengeteg református család telepedett le. De egyébként bármelyik nagyobb mezőváros, vagy falu történetéről olvasol a vidéken, azt találod hogy a török kiűzésének idejére lakossága megcsappant esetleg el is pusztult a település és részben vagy egészben különböző telepesekkel népesítették újra őket.


"Ezek az emberek - a régi királyság magyar ajkú lakói- származásuk alapján genetikai kutatások szerint a mai dél-németek és NY-i szláv népek között találhatóak a genetikai skálán."

Erre is kérek forrást.

2021. dec. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta, hogy Beluszky genetikát emlegetett volna, pláne egy olyan korban amikor az még nem létezett.

Ez pusztán a te betoldásod volt. Tudod hogy nevezik ezt az érvelési hibát? Szalmabáb. Itt olvashatsz róla: [link]


"logika nincs mögötte" pláne akit vérig sért a logika, mivel migrációs háttere van felmenőinek, (akik talán nem is teljesen európaiak voltak genetikailag, tudod mire gondolok :))))


Te alap dolgokkal nem vagy tisztában. Anyakönyvek? Látom jogtörténetet nem tanultál, ugyanis nem léteztek anyakönyvek a 19.sz vége előtt, se kereszteltek templomi regisztrációja nem létezett a 18.század közepe előtt. Tehát ezen korszak előtt pusztán nemesség családfáját lehet kutatni.

2021. dec. 3. 19:45
 13/33 A kérdező kommentje:

Sőt családnevei csak nemességnek és pár szabad királyi város (nem mezőváros) lakójának voltak csak a 18.sz előtt.


A parasztságnak csak un. ragadványnevei voltak a keresztnevén kívül, ami valamiféle tulajdonságból ered, ez azonban a valódi családnévtől eltérően nem szállt apáról fiúra, tehát a ragadványnév nem öröklődő.

2021. dec. 3. 19:49
 14/33 A kérdező kommentje:
A "cigányforma" egy nagyon régi 17. századi eredetu magyar gúnyszó a NEM CIGÁNY származású, de sötét pigmentációval (fekete haj barna szem sárgás bõr) rendelkezõ emberekre. Én nem fogalmazok olyan durván és nyeresen mint ahogy a régi magyarok, én csak egyszeruen "balkáni kinézetû"-nek hívom az ilyen embereket. Manapság már szinte nem lehet / NEM ILDOMOS használni a kifejezést, mert a török hódoltság kora után rengeteg ilyen sötét kinézetû migránsoktól származó emberke él hazánkban, ennek oka pedig a török hódoltság korabeli és az utána következo idegen bevándorlás drasztikus növekedése. A közhiedelemmel ellenben a Török hódoltság korában törökök szinte alig éltek az országban, még a török erõdök népessége is szinte kizárólag délszláv nevû volt. Ilyen sötétebb bevándorlók PL: a Kelet-Szlovákok (un. Szlovjákok) akiket a magyarok úgy neveztek h. "hegyi tótok" elég sötétek voltak a kárpáti oláh törzsekkel való keveredés miatt, vagy balkáni délszláv eredet: Hódoltság korabeli Szerb és Albán hatás a dél Alföldön, tiszántúli román hatás, D-Dunántúlon horvát hatás határhoz közeli helyeken, osztrák határnál Vendekkel való keveredés is okoz átlagnál nagyobb mértékû sötét pigmentációt. Ne feledjük a jászkunság területét sem, ott sem a világos kinézetrol ismert az emberek többsége... Egy szó mint száz, ma már sajnos elég nagy arányúvá vált (30-40%) a magyar populációban a sötét pigmentációval, régi magyar nyelvben csak "cigányfomának" gúnyolt, és valljuk be gyakran fura idegen (balkáni) kinézetû emberke. Rendes magyaros kinézet - azaz középbarna vagy világosbarna haj, kék/zöld és világosbarna szemszín - már egyre ritkább lesz az országban.
2021. dec. 3. 19:54
 15/33 anonim ***** válasza:
89%

Létezett genetika mint tudomány, a teljes genom szekvenálás előtt is.

Nincs szalmabáb, te világosan meg vagy győződve róla hogy az adott régióban azért eltérő a "civilizációs" fejlődés mert magyarságtól idegen mindenféle balkáni népektől származnak az ott élők, még ha ennyire explicit nem is mered kijelenteni.


Állami anyakönyvezés 1895 óta kötelező, előtte egyházi anyakönyveket vezettek döntően az 1700-as évektől, melyekben a keresztelést, házasságot, halált is feltüntették. Senki nem mondta hogy előtte hogy előtte vezettek volna, amire utaltam hogy mivel ezek a területek a 18. századtól népesültek be újra, vagy legalábbis nagy számú telepes érkezett ide, ezért a korai anyakönyvekből, plébániai iratokból származó összeírásokból nagyjából rekonstruálható a népesség összetétele. Pl. legutóbb Vecsés óváros plébániájának historia domusából, és egyházi anyakönyveiből láttam hogy a város újranépesítésétől a 20. századig tökéletesen lekövethető a népesség alakulása.


"logika nincs mögötte" pláne akit vérig sért a logika, mivel migrációs háttere van felmenőinek, (akik talán nem is teljesen európaiak voltak genetikailag, tudod mire gondolok :))))"

[link]

Nem, amúgy igazából nem tudom mire gondolsz. De pl. a honfoglalók sem voltak teljesen európaiak genetikailag. Én meg arra próbálok utalni, hogyha a 13. századig dinamikus folyamat volt egy etnikum alakulása mint ahogy addig a pontig annak ítélted, akkor egy elég érdekes próbálkozás azt mondani hogy 1500-2000 év után ez már statikus, itt a végpont. De forrásaid nincsenek semmire amit kértem, rögeszméid viszont vannak azokkal pedig nem tudok vitatkozni.

2021. dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

De bizony szalmabáb, mivel te azt mondtad, hogy én azt állítottam, hogy mindezeket Beluszki mondta.


"Senki nem mondta hogy előtte hogy előtte vezettek volna,"


Éppen ez a probléma, a betelepítések zöme a 18.század előtt tötént az Alföldön, így az Oszmán kori népességmozgások kevésbé rekonstruálhatóak a településtörténetben.


Nem teljesen személyeskedés, mivel ilyen motivációk állhatnak véleményed kifejtésének hátterében, az ilyesmit nem ártana őszintén tisztázni, az ebből (is) fakadó politikai motivációiddal együtt.


A honfoglalókat ne tekintsük etalonnak a magyarság vonatkozásában, mert erősen félrevezető lehet. Az hogy ők hozták hazánk területére a magyar nyelvet, csak egy 19.századi hipotézis. Nagy eséllyel nem beszélték semmilyen formában a Finnugor eredetű magyar nyelv ősét.


Azaz sokkal kevesebb eséllyel beszélte Árpád kóbor népe a magyart mint a törököt.



The genetic reality of the conqueror tribes of Arpad, and how foreign were they in a comparison with modern population.


[link]


The Finno-ugric Hungarian language, and the total foreign turkic language of the conqueror tribes of 895:


[link]

2021. dec. 3. 20:53
 17/33 anonim ***** válasza:
89%

"De bizony szalmabáb, mivel te azt mondtad, hogy én azt állítottam, hogy mindezeket Beluszki mondta."

Nem, én azt mondtam ez nem támasztja alá az álláspontod.


"Éppen ez a probléma, a betelepítések zöme a 18.század előtt tötént az Alföldön, így az Oszmán kori népességmozgások kevésbé rekonstruálhatóak a településtörténetben."

Azt más módszerekkel lehet vizsgálni, de nekünk most ez a releváns info hogy kontinuis ez a népesség egy adott régióban, vagy sem, vagy milyen fokon. Ha az adott település már csak puszta volt, vagy a terület elnéptelenedett és látjuk telepesek lakták be, és szaporodtak el ott akkor kb. mindegy a helyi népesség szempontjából hogy azt megelőzően döntően egy más népesség élt ott, mert minimális a genetikai hozzájárulásuk.


"Nem teljesen személyeskedés, mivel ilyen motivációk állhatnak véleményed kifejtésének hátterében, az ilyesmit nem ártana őszintén tisztázni, az ebből (is) fakadó politikai motivációiddal együtt."


Az is személyeskedés ha vélt érdekekre hivatkozol. Ha érdekem ezt mondani sem befolyásolja a helyességét. De amúgy nem érdekem noname gyakoris kérdezőt győzködni. Csak az elején még azt gondoltam vitapartner vagy.


"Nagy eséllyel nem beszélték semmilyen formában a Finnugor eredetű magyar nyelv ősét."

Nagy eséllyel de, vannak hipotézisek ami szerint nem. Amennyiben nem, akkor egy korábbi keletről induló népvándorlással került ide a nyelv és a potenciális alternatív jelöltek szintén nem voltak teljesen európaiak genetikailag, ebből a szempontból mindegy.

2021. dec. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Mondom hogy szalmabáb, mivel nem mondtam hogy Beluszky műve a genetikáról szólna, ez pusztán a te fantáziád. Ez egy szimpla hazugság volt a részedről, a te betoldásod. Ez pedig bizony SZALMABÁB a javából.


Mivel a vitatott periódus 1541-1700 , erről pedig az általad emlegetett templomi keresztelők házassági adatok nem állnak rendelkezésre a parasztsággal kapcsolatban, így hibás volt a felvetésed amikor erre tértél ki a hozzászólásodban.



"Nagy eséllyel de, vannak hipotézisek ami szerint nem."


Kicsi az esélye, miért nem olvastad el az angol szöveget? Lassan olvasol a diszlexia miatt, vagy nem tudsz rendesen angolul és csak Google félre-fordítót használod, és így lassan megy a félre fordítgatott mondatok megértése?

2021. dec. 3. 21:35
 19/33 anonim ***** válasza:

"Mondom hogy szalmabáb"


Szokj hozzá, hogy nem minden úgy van ahogy mondod.


"Mivel a vitatott periódus 1541-1700"


Nem, a Kunság mai népességének eredete a tárgy. Ha a terület lakói kvázi elnéptelenedett pusztára érkeztek a 18. században, akkor nekünk mindegy milyen népesség élt ott az 1600-as években. Ha jelentősebb lakossággal bírt a település akkor meg fel tudjuk térképezni az arányokat. A Jászság népessége nagyobb arányban maradt meg, a Kunság nagyrészt elnéptelendett a 18. századra.


"Kicsi az esélye, miért nem olvastad el az angol szöveget?"

Ez nem úgy működik, hogy keresünk egy cikket ami ezt írja és akkor úgy van. Vannak érvek, ellenérvek egyelőre a tudományos konszenzus nem az amit állítasz. Ennyi.

2021. dec. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

"Szokj hozzá, hogy nem minden úgy van ahogy mondod."


Ez aztán a logikus érv.


"Ha a terület lakói kvázi elnéptelenedett pusztára érkeztek a 18. században"


Nemvolt teljesen elnéptelenedett, hiszen ott voltak az oszmán korszakbeli szerb oláh bosnyák migráncsok, ahová később már a Habsburg uralom alatt szlovákokat telepítettek be.


"Ez nem úgy működik, hogy keresünk egy cikket ami ezt írja és akkor úgy van."

Nem ez nem egyszerűen egy újságíró laikus újságcikke, hanem tudományos színvonalú munka.

Még 1X, hogy te is megértsed: az csak egy fiatal 19.század elején kreált koncepció hogy a mai Finnugor eredetű magyar nyelvet az un. Honfoglalók hozták a Kárpát medencébe, de eddig nem sikerült ezt bizonyítani, se a sötét középkorban itt élő populációk nyelvét. Annyit tudunk, hogy szlávok átvándoroltak a Balkánra, és némely részük itt maradt, amiről helynevek tanúskodnak és pár kérész életű gyenge átmenti államocskájuk. de sem arányukról sem a medencében beszélt többi nyelvekről NINCSEN forrásunk, semmi kézzelfogható dolog. Tehát ez csak egy teória bizonyítékok nélkül, és semmi több.


Annyi azonban kiderült hogy a kora Árpád-kori urak nyelve (honfoglaló mongoloid kevercs hódító katonai elit) NEM a mai finnugor eredetű MAGYAR nyelv lehetett. Julianus barát is a török Baskíria területén fedezte fel azt a török nyelvjárást ami az urak nyelvével azonos volt. Minden honfoglaló törzsfő és törzsnév szintén török eredetű szavakból származott.

2021. dec. 4. 13:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!