Mit tegyek? 18/L

Figyelt kérdés
Érettségi előtt vagyok.. régen nagyon jól tanultam..de most..katasztrófa. semmit sem fog fel az agyam..ha akarok is tanulni nem megy.. és végül abba hagyom. Van olyan nap mikor nem is kezdek bele. Igaz szorongásos beteg vagyok stb..de mit tudnék tenni hogy tudjak tanulni is? Valami ötlet? Már nagyon ki vagyok készülve. Úgy érzem semmire sem vagyok képes.

2021. dec. 7. 07:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Olyan vagyok mintha meg lennék őrülve. Nagyon szeretném hogy sikerüljön az érettségi de van olyan hogy nem is próbálok tanulni hanem inkább megyek sétálni vagy valami..
2021. dec. 7. 07:36
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Először is nyugi! Másodszor is hagyd a tanulást pár napra, akár egy hétre is. Szerintem túl toltad az egészet, sokat akartál egyszerre. Én is így voltam 10eve, mikor érettségiztem. Pár nap szünet segített. Ne izguld túl, sokkal könnyebb az érettségi, mint gondolnád. Sok sikert!!
2021. dec. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Az elsővel egyet tudok érteni. Nekem is ez volt, mikor tudatosult bennem, hogy érettségizni fogok.

Igazából még rengeteg időd van.

Legjobb ha sütsz egy sütit, megnézel valami filmet, összeírod miket kell megtanulnod, aztán a jövő héttől kényelmesen nekiállsz.

Nálunk a tanárok is csak januártól fordultak rá igazán az érettségi felkészítésre. Számomra is meglepő volt, hogy mennyit tanultam meg, pedig én nem is nagyon tettem érte, csak részt vettem az órán.

2021. dec. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Rosszul állsz hozzá. Én annó megpróbáltam valami örömömet lelni a készülésben. Elkezdtem a korábbi feladatsorokat oldogatni, és magamnak utána kijavítgatni pirossal. Ez így egész elviselhető volt. Miután megcsináltam jó párat, rájöttem mennyi ismétlődés van a sorok között, és egyre több minden ment már, ami korábban nem. Számolásoknál azoknak a feladatoknak a megoldásár, amik nem mentek megpróbáltam a megoldókulcs alapján felfogni, és többször visszatértem hozzájuk, hogy még mindig mennének-e. Illetve csináltam még olyat, hogy ha volt témakör, ami úgy éreztem kevésbé ment, akkor elkezdtem csak annak a feladatait vadászni és oldogatni. Egész jól elvoltam így a készülődéssel. 😀


25/F

2021. dec. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Séta amúgy tök jó. Jól kiszellőzteti a fejet, pláne ebben a hűvös időben. Melyik szak a cél amúgy?
2021. dec. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

4#+1

Előző évi feladatokat csinálj, ha valamit nem értesz nézz utána.

Ne a 4 év anyagát akard magadba tömni, mert rengeteg.

2021. dec. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Sokan abba a hibába esnek, hogy pánikszerűen meg akarják tanulni a korábbi évek összes anyagát, elfeledve azt, hogy a követelmény rendszer nevetségesen kevés dolgot tartalmaz.

Szóval ajánlom, hogy először is alaposan böngészd át a követelmény rendszert, válogasd ki belőle amit egyáltalán nem tudsz, és kezdd azzal!

Aztán akkor érdemes megnézni, milyen feladatok ismétlődnek szinte évről évre. Ha ezeket megteszed rá fogsz jönni, hogy nem is kell olyan sok mindent megtanulnod.

2021. dec. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Milyen szorongásos betegséged van? Diagnosztizáltak vagy csak tisztában vagy vele inkább, hogy túl sokat szorongsz?

Nekem évek óta ez megy, pedig egyetemre járok, rengetegszer ki se nyitom zh előtt a tananyagot, pedig lenne időm rá, nyilván csúszás lett belőle. Még nem tudtam megoldani a problémát, úgyhogy minél hamarabb kérj segítséget szakembertől, nehogy neked is ez legyen, én kifejezetten szenvedek, mert lelustáznak, pedig vannak ambícióim és nem az akarással van baj, de gátol az elmém.

Sajnos nekem is magyaráznak mindenfélét, hogy pihenjek, meg blabla, aztán menni fog, dehát ez egyáltalán nem erről szól, mindenképpen keress fel pszichológust, ha nem tudod magadat visszazökkenteni, mert akkor elharapódzik. Nekem is szükségem van szakemberre.

2021. dec. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 ugyan az a helyzet nálam is amit itt le írtál.. én járok dokihoz is de nem sokat segít mostanában.
2021. dec. 7. 10:05
 10/13 anonim ***** válasza:
63%
Egy egészen enyhe nyugtató nem ártana, Valeriana relax például.Nem a normál Valeriana, amit este vesz be az ember, hogy jobban aludjon, hanem a relax. Ha nem lenne ilyen vírusos időszak, mondanám,hogy járjál el uszodába,egy héten legalább kétszer, az is jót tenne az idegeidnek, lassú mellúszás, 5-600 méter, vagy legalább sétáljál naponta egy órát jó levegőn.
2021. dec. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!