Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félévkor 5 tantárgyból bukok,...

Félévkor 5 tantárgyból bukok, év végére ki lehet ezt javítani?

Figyelt kérdés

Tudom lusta vagyok meg hülye, nem tanultam, stb.

Tehát, félévkor 5 tantárgyból bukok, úgy hogy 3 tantárgyból csak egyesem van, kerek 1-es átlaggal.

Mennyire lehetséges 5 tantárgyat ilyen átlagokkal év végére kijavítani?



2021. dec. 8. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha azért buksz, mert nem tanultál, akkor igen, akkor tanulni kell.

Ha ez a max. erőfeszítés melleti eredményed, akkor gond van.


Sosem süllyedtem le ennyire, szerintem ez mélyen szinten aluli.

Gondolkodj el azon, hogy milyen életed lesz így, mert ez nagyon tré.

2021. dec. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vágom hogy tré és mélyen szinten aluli, de ez van jelenleg. Egyébként igen, azért ilyenek a jegyeim mert ebben a tanévben eddig kb egyszer sem ültem le tanulni. Azt nem tudom hogyha most neki is állnék tanulni, ez így mennyire javítható év végére.
2021. dec. 8. 22:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyit javíthatsz, amennyit beleteszel. Ha ez nulla, akkor nulla. Nem az a lényeg, hogy mennyi a vége, 3-as vagy 4-es, hanem az, hogy telik az élet, te meg nem fejlődsz, hanem butulsz. Ez a félelmetes. A tanulásnak nem a jegy a lényege, bármennyire is mást sugall a rendszer.
2021. dec. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1-3, nem kell ez a demagóg duma... Az iskolában tanultak 99%-át nem használod szinte soha. Példának okáért én jó voltam töriből, az érettségim is 5-ös lett, mégis olyan, mintha nem tanultam volna soha, maximum ilyen emlékfoszlányaim vannak, hogy volt valami Martell Károly, például, de a matekot azt nagyon tudom, mert napi szinten foglalkozom vele. Ez persze önmagában nem menti fel a kérdezőt, mert a követelményeknek meg kell felelni, de ezt a „ha nem tanulsz meg minden fölösleges dolgot, szar se lesz belőled” mentalitást jó lenne már elfelejteni.


Kérdező; igen, javítható, annyira biztosan, hogy ne bukj meg. Viszont jó nagy szarba raktad magad, mert innen nehéz lesz hozni a szintet. Ha nem teszed oda magad, ennek év végén bukás, nyár végén pótvizsga lesz a vége.


Az iskola egyébként nem csak tudást ad, hanem arra is nevel, hogy olyan dolgokat is el kell végezned majd az életben, amihez nincs kedved, értelmetlennek gondolod, vagy csak szimplán nincs meg a kellő képességed hozzá, ezért erőn felül kell teljesítened. Ha mást nem, ezt meg tudod tanulni az iskolában.

2021. dec. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Nem az a lényeg, hogy mennyi a vége, 3-as vagy 4-es, hanem az, hogy telik az élet, te meg nem fejlődsz, hanem butulsz."


Pont hogy csak is a jegy számít mert az fog kelleni a továbbtanuláshoz, az életben semmit nem fog tudni hasznosítani amit az iskolákban tanul.

2021. dec. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hanyadikos vagy?
2021. dec. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!