Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolában ha év végén...

Középiskolában ha év végén megbukok egy tantárgyból akkor Újra kell kezdeni az adott évet?

Figyelt kérdés

Középiskolába járok és nem tudom hogy itt is mint az általánosban, ha bukok 3 tantárgyból akkor úlyra kezdem azt a tanévet, vagy középben már egy tantárgyból való bukás

Is elég az év ismétléshez? Csak mert matematikából alap

Járaton elég rossz vagyok és

Azon gondolkodtam hogyha év

Végén megbukom belőle akkor újra járom majd - e a tanévet



2021. dec. 16. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van lehetőség javítani. Talán augusztusban szoktak lenni a pótvizsgák, ha jól tudom.
2021. dec. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy elnézem a helyesírás sem az erősséged.
2021. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha év végén elégtelent kapsz egy tantárgyból akkor augusztusban pótvizsgázhatsz. Ha ott is buksz akkor újra kell járnod az adott évet.
2021. dec. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha egy tárgyból megbuksz, akkor minden tárgyból évet kell ismételni. Ez a rossz hír.

A jó az, hogy félévkor nem lehet bukni, az egyes javítható (bár matekból nehéz, mert ahhoz a korábbi tananyagot is meg kell értened). Júniusban a tanárok szoktak biztosítani egy vizsgalehetőséget, ahol javítani lehet. Erre nekik nincs törvényi kötelezettségük, jófejségből csinálják.

Ami törvényi kötelesség: pótvizsga biztosítása, ahol még egyszer meg lehet próbálni megmenteni az évet. Ez az utolsó lehetőség, amikor megmenekülhetsz a bukástól.

2021. dec. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 3 volt a max, ha valaki 4ből is bukott; akkortól volt az, hogy már nem mehetett pótvizsgázni sem. Háromnál még lehetett; akinek szüksége volt rá.
2022. jan. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
*ja és nálunk akinek kellett, az augusztusban ment pótvizsgázni.
2022. jan. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!