Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BGE FOSZK tapasztalatok?

BGE FOSZK tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele a FOSZK nem jár diplomával, de érdekelne, hogy pontosan hogy működik ez a képzés és van ami nem teljesen derül ki számomra a weboldalról.


FOSZK-os hallgatóként egy kurzuson ülnék az alapképzéses hallgatókkal? Vagy teljesen külön van szedve a 2? Igazából azért kérdezem, mert szeretném tudni, hogy mennyire lehet vegyülni/ismerkedni a sima alapszakos hallgatókkal FOSZK-osként.


FOSZK-on belül is (KVIK) ker.mark. és turizmus érdekelne.



2021. dec. 18. 03:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rég, még a FOSZK indulasakor vegeztem a képzést, azota lehet van változás. Akkor nekünk teljesen kulon voltak az órák, saját mintatanterv alapján. Volt is probléma abbol, hogy alapkepzesen tavaszi feleves targyat tettek foszk-on őszi felevre. Jelentkeztunk ra kb 3-an, a tanár meg nem akart orat tartani ilyen kis letszamnak...

Nekem nem volt celom vegyulni alapszakosokkal, tanulni mentem oda, de ha akartam volna, pl a sulis bulikon biztos megtehettem volna. Most, reszben digitális oktatás során ez nem tudom hogy megy.

2021. dec. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igaz,másik egyetemre járok,de szerintem máshol is hasonló lehet a szitu:

Foszkon ugye kevesebb tárgy van, de ennek ellenére van olyan,ami alapon nincs,így ott csak foszkosok vannak.

Vannak a nagy közös órák,ami egyaránt van alaposoknak és foszkosoknak, azt fel tudja/kell vennie foszkosnak és alaposnak is.


Viszont a gyakorlatok,szemináriumok külön vannak, mert azok ugye specifikusabbak, így azt tudom mondani,hogy vegyülni valószínű hogy a kisebb létszámú óráid velük lesznek. Illetve van egyfajta "hierarchia" ami szerint az alapképzésesek a foszk felett vannak. Ezt senki nem fogja hangoztatni,nem is fognak beszólni, nem óvoda, de ha esetleg van közös óra, ott előjöhetnek olyan beszélgetések, amikből a foszkos akaratlanul is kimarad, a nehezebb tárgyakról pl vagy úgy összességében. De normálisabbak ezt nem szokták éreztetni.

2021. dec. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért nem bsc re mész inkább? Annyival nem nehezebb az
2021. dec. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igazából azért nem Bsc-re mennék mert jelenleg már csinálok egy Bsc-t és csak úgy kiváncsiságból el szeretnék kezdeni párhuzamosan egy másik szakot is. Sajnos alapképzésre nem biztos, hogy meglenne a kellő pontszám.

2021. dec. 18. 16:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolom nincs emelt érettségid és parázol rajta. Az az igazság az egyetem SOKKAL nehezebb
2021. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van 2 emelt érettségim, de nem túl relevánsak a gazdasági területhez. Továbbá van egy C1-es nyelvvizsgám is. Van amivel ki tudnám számolni, hogy hány pontom lenne? A felvi.hu-s kalkulátor nem elérhető nekem.
2021. dec. 18. 23:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Működik a kalkulátor, PTE-KTK kermarkkal tudsz számolni, ugyanazok a követelmények.
2021. dec. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!