Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 26 évesen, kapcsolatok nélkül...

26 évesen, kapcsolatok nélkül érdemes még jogi egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van két nyelvszakos diplomám, jelenleg egy multinacionális cégnél dolgozom, de nagyon érdekel a jog, különösen a nemzetközi és az egészségügyi ága. Sokat morfondírozom mostanában azon, hogy szeptembertől esetleg belevágnék ebbe a képzésbe, munka mellett, levelező tagozaton. Ami viszont aggaszt, az egyrészt a korom, másrészt a kapcsolati tőke hiánya. (Ugyebár a jogász rokonokat kvázi feltételként szokták emlegetni egy sikeres pálya elindításához.) Illetve a levelező munkarenddel kapcsolatban is vannak fenntartásaim, hiszen ez is egy hátrány lehet a nappalisokkal szemben. Ezeken a tényezőkön kívül viszont abszolút érzem magamban a motivációt, hogy belevágjak. :)


Mit gondoltok erről az egészről? Van esetleg közöttetek olyan, aki szintén a húszas évei végén kezdte el a jogi egyetemet?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :)



2021. dec. 18. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Egy haverom elkezdte, az 5 év képzést végig is csinálta, de az 5 év jelöltségbe már majdnem belebukott, mert ingyen vették volna csak fel ügyvédbojtárnak, és nem tudta fenntartani magát. És már nem volt olyan fiatal sem, eléggé megviselte, hogy nappal az ügyvédi irodának lót-fut, éjjel meg a saját megélhetésére pénzért dolgozik.
2021. dec. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, a tanulmányok alatt is építhetsz kapcsolatokat.

Plusz nem törvényszerű, hogy valaki pont ügyvéd akarjon lenni.

2021. dec. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
Bizonyos kor fölött sajnos be kell látni hogy nem sok értelme van a diplomának, max ha magadnak akarsz bizonyítani. Munkaerőpiacon már 50 körül nem nagyon szeretik alkalmazni az embert
2021. dec. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ez a kapcsolatos dolog hülyeség! A kapcsolatokba nem születni kell hanem alakítani , építeni amihez az egyetem légköre tökéletes. Egyszerűen nem értem az embereket , hogy miért ez a legnagyobb gát számukra, ostobaság. Az életben keményen kell küzdeni és hajtani, ekkor megéri bármi.
2021. dec. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Írj már privatot, mert kicsit úgy néz ki a kérdés, mintha én írtam volna ki. Csak nyelvszakos diploma után 26 évesen belevágtam, most vagyok másodéves.
2021. dec. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Senki nem tudja, hogy neked mennyire fog beválni, tehát megérheti is meg nem is. Lehet kapcsolatot is kialakítani, ha olyan vagy, de levelezőn szerintem nehezebben lehet. Én az Eltén végzek most (nappalis voltam), és a levlezősök többsége eléggé alulmotivált, többségében olyanokat ismertem, akiktől valamiért a munkahely megkívánta a jogi diplomát, de egyébként nem szándékoznak jogászkodni a későbbiekben + a levelezősök nem minden nap járnak be. Az a baj, hogy a jog csúszás nélkül 5 év, de kell 3 év gyakorlat, hogy elkezdhesd a szakvizsgákat csinálni, amikhez képest az az 5 év+államvizsgák csak egy nyári zápor voltak. 1 év alatt le sem lehet szakvizsgázni, mert időpont nincs annyi, tehát egy 9-10 évet rá kell számolni erre úgy minimum, hogy feltételezed, hogy minden menni fog elsőre. Szakvizsga nélkül is van élet, de amiket felsoroltál, azokhoz azért eléggé kellene. Nekem nem sikerült annyira kapcsolatot kialakítanom (vagy legalábbis nem ezt érzem), a covid sem volt jó persze, mert semmi nem volt miatta, de az a helyzet, hogy még ha tele is lennék barátokkal, akkor is mindenki egy pályakezdő még csak, később lesznek olyan rangban az emberek, hogy bevigyenek egy-egy álláshelyre, tehát az ilyesmi többnyire később tud beérni, meg nehéz erre alapozni (nekem sincs amúgy családi hátterem). Egyébként, nincs vesztenivalód, az ilyesmi fejben dől el, ha úgy érzed, hogy érdekel, akkor vágj bele!
2021. dec. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!