Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy enyhe illetve középerős...

Egy enyhe illetve középerős spektrumzavaros (ASD) miért nem bírja megjegyezni az ételek nevét?

Figyelt kérdés

Ismerek egy lányt aki ASD -s, és képtelen megnevezni az ételeket. Ez miért lehet?


Konkrétan google képeken nézi meg melyik étel micsoda.

Mégis angolból meg folyékonyan beszél, már-már anyanyelvi szinten, tehát a memóriájával biztos nincsen gond.


2021. dec. 25. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, hogy részleges afázia.
2021. dec. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

utána néztem ennek az afáziának...

De hisz ez egy agyi probléma, ami a beszédképtelenséget is magával hozza.


De neki nincs gond a beszédével

2021. dec. 25. 21:32
 3/7 A kérdező kommentje:
vagy hogy érted?
2021. dec. 25. 21:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért részleges, mert tud beszélni, csak a szókincs egy része nem áll rendelkezésre.
2021. dec. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
A fiam beszédfogyatékos. Csúnya szó, de erre van kódja. Amúgy nem veszed észre rajta, mert beszél folyékonyan. Irodalomból és töriből hármas, mert egyszerűen bizonyos dolgokat nem tud elmondani. Megérti, megtanulja, de nem tudja kifejezni magát. Az ételekkel sajnos mi is gondban vagyunk. Kérdezi, hogy mi az ebéd, mondom, hogy borsófőzelék, a válasz mindig az, hogy hadd nézzem meg. 12 éves. Sajnos ebben nem nagyon fejlődik. Egyébként nyakra tekeredett köldökzsinórral született, 3 éves kora óta évekig hordtam fejlesztésre. Suliban elvileg fejlesztik, de gyakorlatilag azt látom, hogy halvány gőzük sincs mit kéne vele csinálni.
2021. dec. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ASD-s vagyok, mégis meg bírom jegyezni az ételek nevét és ezzel nem vagyok egyedül.
2022. febr. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 🤩
2022. febr. 17. 08:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!