Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pontok beszámítása? Felsőoktat...

Pontok beszámítása? Felsőoktatási oklevél szerint? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az lenne a pontos kérdésem, hogy aki pl : elvégzi az egyik egyetemen az egyik FOSZK-ot legyen most a gazdálkodás menedzsment...és megszerzi ezt a felső oktatási oklevelet,és a jövőben szeretne alapképzésre jelentkezni a felvi.hu-n,akkor lehet tényleg úgy, hogy ez alapján kapod a pontokat,és nem az érettségit veszik figyelembe,és nem az szerint kapod a pontokat,hanem csak az oklevélre ? Olvastam olyat is,hogy ilyenkor emeltszinttől is eltekintenek.

Válaszokat előre is köszönöm



2021. dec. 30. 08:47
 1/9 A kérdező kommentje:

Azt tudom ,hogy azonos szakra lehet úgy, hogy érettségit nézik + többlet pont a foszk miatt,viszont olvastam olyat is,hogy csak a foszk alapján lehet kérni a pontokat.

Ez valós? Gyakorlatban mennyire esélyes ez?

2021. dec. 30. 08:50
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem. Csak olyan van, hogy diploma alapjan számolnak pontokat. Az a felsőfokú oklevél. Szerintem azzal kevered.
2021. dec. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Nem. A felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevélre csak többletpontot kapsz - amennyiben azonos képzési terület szakjára jelentkezel -.
2021. dec. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

értem köszönöm,viszont ez esetben mit jelenthet? linkelem:

[link]

mert itt van olyan külön ,hogy : Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen

Illetve van külön olyan rész,hogy : Felsőoktatási szakképzésen szerzett oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen

és mindegyik alatt a táblázat. ( link)

2021. dec. 30. 10:54
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Amit linkeltél, az egy felsőoktatási szakképzés, nem pedig egy alapképzés.
2021. dec. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a fogalmakat is kevered. Felsőfokú oklevél = alap vagy mesterképzésen szerzett diploma.
2021. dec. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
A 2021es évtől hatályos új szabályozás szerint a Foksz oklevél kiváltja az emelt érettségit ha adott szakon belül jelentkezik a pályázó és a kiválasztott egyetem számol pontot foksz képzés megléte esetén. A kérdező helyesen értelmezi a felvit azaz a bge vonatkozasaban ha van egy gazdálkodás és menedzsment foksz képzésed akkor csak a gazdálkodás és menedzsment alapképzésre jelentkezhetsz, de turizmusra nem. De pld. A Corvinusra sem jelentkezhetsz mivel ők nem számítanak pontot foksz oklevel alapján.
2021. dec. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm 7-es !
2021. dec. 30. 11:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem értem mi értelme, mikor egyből mehetnél bscre ha amúgy is az a terv
2021. dec. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!