Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért volt az 1956-os forradal...

Miért volt az 1956-os forradalomban annyira fontos Rajk László újratemetése?

Figyelt kérdés
Ne kövezzetek meg, egyszerűen nem értem. Netről bemásolt cikkeket nem kérek,elolvastam őket, úgysem értem.
2022. jan. 3. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Értelmezésem szerint Rajk nem volt tisztességesen eltemetve:

"1956 tavaszán Rajk Lászlóné Földi Júlia el akarta temetni a még akkor is temetetlen férjét. Hosszas egyeztetés után 1956. október 6-ára engedélyezték a rehabilitált Rajk László és társai nyilvános újratemetését a Kerepesi temetőben. A temetés százezres tömegdemonstrációvá vált. Utána az egyetemisták rendszer elleni tüntetést szerveztek. "


A Rajk per annak idején a Rákosi-féle diktatúra első megnyilvánulásainak egyike volt, ami lényegében emblamatikusan jellemezte a koncepciós pereket. Ha a holttest ténylegesen temetetlen volt (feltételezhetően csak gödörbe dobták), akkor érthető, hogy a tisztességes eltemetés egyben a "Múlt" eltemetését is szimbolizálta.

2022. jan. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2022. jan. 3. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szimbolikusan a Rákosi-rendszer temetését is jelentette. Ezért volt fontos lépés.
2022. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2022. jan. 4. 16:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!