Orvos vagy modell?

Figyelt kérdés

Jelenleg az orvos-egészségtudományi karon tanulok első éves hallgatóként, célom mihamarabb átkerülni az általános orvostudományi karra. Nem titkolt szándékom akár külföldön és ott is maradni.


Fiatalabb/ kislány korom óta voltak megkereséseim és mindig is szerettem volna a modellkedést. Akkor egyéb okokból nem jött össze. -pedig tudom, akkor kellett volna magam kipróbálni és ha nem jött volna össze, akkor most nyugodtan tudnék készülni az orvosira. Ez már késő bánat, rettenetesen bánom. Tudom.- Az utóbbi időben elkezdtem gondolkozni mi lenne ha megpróbálnám. Félek, hogy később, mikor már tényleg halovány sikra esélyem sem lesz, (mondván kiöregedtem) egy elmúlasztott jó lehetőségként fogok emlékezni rá. Ám ugyanez van az egyetemmel is, hogy butaság volt hagyni, háttérbe szorítani a tanulást.


A mai világban már fogalmam sincs mi lehetne jobb döntés.

Igazából esetemben 50-50%, befutni modellként és bekerülni az orvosira. Mind a kettőhöz akarat, kitartás és szorgalom kell, de úgy érzem a kettőt együtt nem tudnám csinálni. - tudván, hogy orvosi csak nappalin van.- de a jelenlegi orvos-egészségtudományi kar is nehéz, emellett a modellkedés nem tudom, hogy férhetne össze. Azt is szem előtt tartva, hogy később orvosként mennyire vennének komolyan az emberek, avagy tudnék-e orvosként dolgozni modell múlttal?!


Ti hogy gondolkoznátok? Mit választanátok? Mi a véleményetek? Tipp, tanács, érvek?!😊



2022. jan. 5. 01:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
A modellkedés szezonális munka és általában felnőtt koráig +/- 1-3 évig csinálja az ember, aztán kikopik, lesz helyette más. Az arra jó, hogy jól megszedje magát az ember és utána befektesse a pénzét (ha van esze). Van aki szakmában marad, de a kamera túloldalán vagy átmegy irodába fotózásokat szervezni, ez is egy lehetséges út, de fizetésben sehol nincs egy orvoshoz képest.
2022. jan. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Természetesen ha valaki már szerződött egy jó ügynökséggel az a célja, hogy befusson nem mellesleg, hogy stabil anyagi hátteret biztosítson magának.

Nekem is fontos lenne, mint ahogy írtam is, szándékomban áll külföldön diplomázni... Ami nem kevés összeg.

2022. jan. 5. 01:48
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Ennyi idősen már késő elkezdeni a modellkedést komoly ügynökséggel (pl VM)

14-15 évesen kellett volna. Hobbiból tudsz fotózásokat vállalni szabadúszóként akár.

2022. jan. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Ha nézel ki úgy, mint a legjobban fizetett modellek, akkor hajra
2022. jan. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

Posztod alapján olyan 19-20 éves lehetsz. Szerintem ennyi idősen már késő elkezdeni, hamarabb "kiöregedsz" a szakmából, minthogy rendesen befuss. Palvin Barbarát pl. 13 évesen fedezték fel, Mihalik Enikőt pedig kb.15 évesen.

Szerintem inkább az egyetemre koncentrálj, amit már elkezdtél.

2022. jan. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Orvos.
2022. jan. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Még annyit hozzáfűznék, ha az egészségtudományi kart nehéznek tartod, akkor szerintem maradj azon, ne az orvosival próbálkozz, ami nyilván még nehezebb.

5. válaszoló voltam.

2022. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Önmagában nem nehéz, de nyilván tanulni kell (mint mindenhol) 😄 sok a vizsga, zh, gyakorlati órák/vizsgák. Ezekkel össze egyeztetni lenne nehéz. :) De köszönöm a figyelmeztetést, tanácsot!😊 Ment a zöld mindenkinek!
2022. jan. 5. 13:09
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Nekem az a velemenyem, hogy az orvosi diplomad valoszinuleg sokkal hosszabb ideig nyujtana szamodra onallosagot, megelhetesi lehetoseget, raadasul biztosabbat. Van az az eletkor, amikor az ember mar leginkabb csak okos lehet, szep meg csak volt valaha. Akkor talan mar hianyozna neked a diplomad. Ha a modellkedest vesszuk alapul, akkor ez az eletkor gyorsabban is eljohet, mint altalanossagban. Persze mindenkinek lehet szerencseje, illetve az idosebb no is szep marad a szerettei szemeben... Magam reszerol az észre tamaszkodnek, nem a kulsore, mert akkor valoszinuleg kevesbe is fuggnék masok kénye-kedvétol, divathullamoktol, fotosoktol, stb. Es a modellek presztizse nem merheto az orvosok presztizsehez, legalabb is egy egeszseges ertekrend szerint semmikeppen. Nem az anyagiakrol beszelek, hanem a megitelesrol. Es nem nezem le a modellkedest, csak nem tartom egy szinten egy kituno orvos munkajaval. Sok no szeret, illetve szeretne a szepsegebol megelni. Akinek ész is megadatott a szepsege mellé, raadasul az orvosi egyetem elvegzesere is kepesnek es hajlandonak erzi magat, az a legszerencsesebb fajta. En akkor inkabb az orvosi karriert valasztanam. De ez csak egy velemeny :-) Szerintem a modellvilagban rengeteg mindenbe mi kivulallok nem latunk bele, es en nem is szeretnek. Az valoszinuleg sokak szamara egy nagyon nehezen viselheto eletmod a sok-sok penz es csillogas mellett.
2022. jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Azért óvatosan, nehogy két szék közt a pad alá ess.


A helyedben csinálnám a jelenlegi szakomat, és közben "Instagram-modellkednék" (komolyan mondom).

2022. jan. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!