Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon érdekel a közgazdaságta...

Nagyon érdekel a közgazdaságtan, de matekból rossz vagyok, miből kezdjek el készülni?

Figyelt kérdés

Jelenleg földrajzot hallgatok, és volt közgazdaságtan órám amit nagyon szerettem (5-ös lett) és a későbbiekben szeretnék egyetemi szinten is tanulni, viszint a matek érettségim 2-es lett(középszint), ezt a saját lustaságomnak és a motiválatlan tanáraimnak tudom be

Nos a kérdésem az, hogy miből tanuljak matekot ami oda kell?

Újraérettségizni nem fogok, ha meglesz a diplomám azzal szeretnék oda jelentkezni.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 8. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Közgázon fontos a deriválás, integrálás, függvényvizsgálat, exponenciális függvény. Ezek a nehezebb részek, a többi inkább a 4 alapművelet, ami a számolást illet.
2022. jan. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézd át a matekot. Mateking sem rossz, de az általános szemlélet kialakítása érdekében a következő könyveket ajánlom.


Obádovics J. Gyula és a Bolyai-sorozat.

Gyakorlásképp meg az előző évek érettségi feladatainak a megoldását, ellenőrzését a javítókulcs szerint.

2022. jan. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Függvényanalízis, valószínűségszámítás, mi ezeket tanultuk. Ki lehetett bírni, bár én jártam magántanárhoz. Nekem sem a matek az erősségem, bár főleg a geometriával volt bajom a középiskolában, a függvénnyel pont elvoltam.

Később statisztika, számvitel. Bár itt már elég a négy alapművelet, meg esetleg a százalékszámítás, de azért egy általános matematikai szemlélet nem árt.

De én alapvetően nem értek egyet azzal, hogy aki nem jó matekból, az nem tudja elvégezni a közgázt.

2022. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!