Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » PTE-ÁOK vagy SE-ÁOK? Minden...

PTE-ÁOK vagy SE-ÁOK? Minden véleményt szívesen fogadok :D

Figyelt kérdés

Sziasztok! :D


Tudom, hogy ez a kérdés jó párszor felmerült már, de úgy gondolom nem árt újból feltenni ezt a kérdést, mert más-más emberekhez is eljut így és talán még frissebb véleményt tudnak adni ezáltal. Amilyen kérdések felmerültek bennem:

-milyennek tartod az oktatást? (akár tantárgyakra bontva)

-milyennek találod az oktatókat?

-milyenek a számonkérések?

-mennyire igazságos az osztályozás?

-mennyi időt fordítasz a tanulásra/kikapcsolódásra/nyelv tanulás?

-milyen a légkör, a közösségi élet, mennyire segítőkészek mások?

-mennyi a kibukási százalék vagy aki évet ismétel?

-milyenek a kollégiumok?

-ha újra érettségiznél, ugyanígy döntenél? miért?

(- ha esetleg mindkét egyetemről vannak tapasztalataid, akkor miben különböznek és miért váltottál?)

+ nálam a távolság nem játszik fontos szerepet, mert nagyjából mindkettő ugyanolyan messze van tőlem


Ezeken kívűl, ha van még más is, ami szerinted fontos információ azt is szívesen fogadom.


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :D



2022. jan. 10. 12:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

PTE-ÁOK

Mert Pécs tök jó hely. Szeretem azt a várost.

2022. jan. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Vidéki orvosikon sokkal jobb az élet
2022. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
6%

1-2. agy halottnak.


Az oktatás minősége a lényeg.

2022. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
3# Neked mondjuk mindegy, mert esélyed sincs egyetem közelébe kerülni. Max takarítóként.
2022. jan. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Jól van 4-es droid. Ezt aztán az érv. Látszik, hogy nem az eszedért szeretnek. Jó leszel a gyártósorra.
2022. jan. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Akinek van köze orvosihoz, tudja, hogy mind a négy egyetemen kiváló az oktatás és igenis számottevő faktor az, hogy helyileg hogy érzi valaki magát, milyen a közösség.
2022. jan. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia, Kedves Kérdező! :)

Bár én Szegedre járok, a barátaim miatt sokat járok Pécsre. Eszméletlenül jó a kampusz, talán még Szegednél is családiasabb. Én senkinek nem ajánlom a nagyvárost, mert elveszel benne. Hihetetlen érzés, hogy mész az utcán, vagy a tantermek/épületek felé és ismerős arcok (kollégák) jönnek szembe.

Természetesen az oktatás színvonala az egész ország orvosi egyetemén magas, de a közösség miatt én vidéki egyetemet ajánlok! :)

2022. jan. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én POTE-ra járok , összeségében a négy egyetem között nincsenek nagy különbségek . :)

Azt válaszd , ami közelebb van a lakóhelyedhez.( kevesebb utazás + kevesebb költség miatt)

Nyilván van minden egyetemnek sötétebb oldala is, ezeket meg fogod tapasztalni .( tárgyak, oktatók , ügyintézés) Ezekről most nem írnék , mert nem szeretnélek eltántorítani és szubjektív vélemények.

Pozitívumok: első szemeszter itt bevezetés , nem olyan mély víz .( lásd Szegeden és Pesten már ilyenkor is van anatómia) , közel van minden szinte : elméleti tömb + legtöbb klinika+ 1 busszal( egyetem közelében több a buszmegálló ) elérhető a belváros ( gyalog húsz perc), a kolik, a maradék klinika( egy van kint a város másik végén , de ott csak pár óra van)

Amúgy maga az egyetem jó környéken van, tele van albérletekkel is.

2022. jan. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én PTE-s vagyok, és csak ajánlani tudom. Meghaladta az elvárásaimat, mind az oktatás színvonala, mind a közösségi élet, mind a körülmények/egyetem.

Nagyon jó, segítkőkész tanárokat fogtam ki, egy vizsgám van vissza, de egyiken sem éreztem eddig semmi jelét a megaláztatásnak. Bármikor írtunk e-mailt, kérdeztünk az oktatóktól, rövid időn belül válaszoltak. Rengeteg külföldi hallgató van, sokan velük is jóban lettek, de tény, hogy a nyelvoktatás az egyetem nem túl erős. Gyönyörű az egész kampusz és az udvara, teljesen feldobja a hangulatomat, amikor ott vagyok (szinte éjjel nappal az egyetemen vagyunk). Mindenki segítőkész, felsőbbévesek rengeteget segítettek, ingyen adtak jegyzeteket, meséltek stb...A csoportunk már most olyan, mint ha évek óta ismernénk egymást, heti rendszerességgel csináltunk valami közös programot a tanuláson kívül. Nagyon jól van megoldva a tesi, rengeteg sport közül választhatsz a falmászástól kezdve a rúdtáncon át...még rengeteget tudnék mesélni, de összességében számomra hihetetlenül nagy élmény és öröm, hogy itt lehetek

2022. jan. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó , elsős vagy?:D
2022. jan. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!