Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen nehéz a felvételi a...

FarkasJudit kérdése:

Milyen nehéz a felvételi a METU-n a művészeti szakokra? Gondolok itt konkrétan a tervezőgrafikára.

Figyelt kérdés

Láttam felvételi előkészítőt és erősen elgondolkodtam rajta. Vannak már alapismereteim a szakmában, nem úgy megyek oda, mint aki a világon semmit nem tud a témáról. Viszont érdekelne, hogy kinek mi a tapasztalata a felvételi vizsgával kapcsolatban, illetve ajánlaná e a felvételi előkészítőt.


És még ha esetleg az alábbi kérdésekre is tud válaszolni, annak nagyon örülnék ^^

- Mennyire éri meg a levelező? (40 órában dolgozok, szóval a nappali necces)

- Nappalit mennyire lehet elvégezni 40 óra (ámbár szerencsére rugalmas) munka mellett?

- Milyen sűrű az órarend a nappalin?


Köszi a segítséget ;)



2022. jan. 10. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Általában szorgalommal kettes-hármasokkal végig lehet bukdácsolni, nyilván ezt az iskola is tudja, de a plusz pénzről nem mondd le.

Van aki nappalin is ilyen tanuló, hiába csak tanulnia kéne, szóval teljesen mindegy, nem ettől függ, hogy egy iskola csak kiváló szakembereket bocsájtson ki (plusz a legtöbb céget sem érdekli sem a jegy, sem a munkarend, amiben tanultál, hanem inkább a gyakorlat meg a plusz dolgok, amiket mellette bevállaltál).

2022. jan. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem is igazán az a lényeg, hogy később fog e bárkit is érdekelni, milyen jegyeket kaptam vagy milyen munkarenden tanultam. Tanulni akarok és fejlődni, ha ehhez nekem az alapot a levelezőn is emg tudják adni, akkor rendben van.

Inkább azért kérdezem, mert az alapszak csak nappalin indul és kérdés, hogy munka mellett be tudok e járni.

2022. jan. 10. 16:06
 3/3 anonim válasza:

Létezik erre egy remek japán közmondás: aki két nyulat kerget, egyet sem fog meg. Minket kifejezetten arra ösztönöztek egyetemen, hogy ha valóban fejlődési céllal érkeztünk, és nem csak a diplomáért, akkor eszünkbe se jusson teljes munkaidőben dolgozni tanulás mellett. Igazán mély, átfogó tudást csak úgy érhet el az ember, ha rendesen belefekszik a feladatokba, és minőségi alkotásokat ad le. Azt meg nem lehet kapkodva, a nap 25. órájában véghez vinni.


A kérdésre válaszolva: hasznos dolog a felvételi előkészítő. Remek alapot nyújt, amire lehet majd a későbbiekben építeni.

2022. febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!