Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A média érettségi egyenértékű...

A média érettségi egyenértékű bármelyik másikból tárgyból tett érettségivel?

Figyelt kérdés
Esetleg ha valaki tett már le média érettségit, annak szívesen meghallgatnám tapasztalatait.
2010. szept. 8. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:

értsd már meg, NEM ezt nézik!


minden egyetem néz minimum KÉT, előre meghatározott tárgyat, hogy azokból hogyan teljesítettél. Kutyát nem érdekli, hogy egyébből hogy állsz.

2010. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem egyenértékű, nem válthatod ki vele semelyik kötelező tárgyat. Legfeljebb Kötelezően választott, vagy szabadon választott tárgy lehet ez.
2010. szept. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ó, nem is így értettem. Nem akarok vele semmit kiváltani, ez lenne a választott tárgyam. De ha továbbviszem, akkor beleszámít a pontjaimba, tehát nem értem az első válaszadó álláspontját.
2010. szept. 8. 21:41
 4/6 anonim ***** válasza:
De szerintem elég kevés helyen fogadják el a média érettségit, így max. az érettségik átlagába számít bele.
2010. szept. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Két felvételi tárgy van. Nézd meg a szak honlapján.
2010. szept. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 2009-ben érettségiztem médiából. Annak érdemes ezt választani, aki hasonló témájú szakra akar menni (pl Kommunikáció és Médiatudomány), mert ott megeshet, hogy feigyelembe veszik. Töltelék tantárgynak sem rossz, ha nem akarsz föciből, vagy kémiából, fizikából érettségit tenni. DE csak akkor ajánlott, ha tényleg tanultad, járatos vagy a filmtörténetben, kamerakezelésben, képkivágási módokban. Ha ezeket nem tudod, lehetetlen megcsinálni, ellenkező esetben kifejezetten könnyű.

Nekem beszámították továbbtanuláskor,mert sajtótechnikusnak mentem.

2010. szept. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!