Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanul(ta)tok biológiát?

 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Én például kölcsönöztem ki plusz könyveket a könyvtárból. Meg a youtubeon vannak érettségire felkészítő anyagok bioszból is.
2022. jan. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Sok képpel
2022. jan. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom az emelt biosz érettségire való tanulást kérdezed, de kifejtem, hogy én hogyan szoktam tanulni. Órákra először a Lénárd-féle könyvsorozatot, majd a Mozaik kiadó könyvsorozatát olvasom át, emelem ki a lényeget, az ábrákra külön tekintettel. Ezzel párhuzamosan a füzetem vázlatát nézem, a füzetbe beírandó ábrákat átmásolom a könyvből, dolgozatok előtt az ábrákat gyakorlom. A témakörök végén gyakran kapunk feladatokat a Gergely Tibor által témakörönként összegyűjtött emelt érettségikből, a Nagy biológia feladatgyűjteményből, illetve a Problémafeladatok biológiából c. könyvből. Ezek kifejezetten az emelt érettségire készítenek fel téged.
2022. jan. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok!

Ilyen videókra gondoltam: [link]

2022. jan. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Kicsit másként érdemes tanulni az órákra és másként az érettségire.

A kettő közt az alapvető különbség a rendelkezésre álló idő.

Óráról órára talán jobban belefér megnézni más tankönyvet, gyűjteményt, videót, aztán ezekből (és az órai anyagból) összegyúrni a saját "tananyagot".

Ha valaki érettségire készül fel, pl. egy tanév alatt (és nem csak biológiával foglakozik napi 4-6 órát), akkor erre mindre már nem nagyon van ideje. Mert a különböző könyvekből összeszedegetni az információt, a nem összeillőket valahogy mégis összesimogatni nagyon sok időt elvisz. Itt már egy könyv (max. egy kiegészítő) és sok ismétlés, sok gyakorlás a fő. Természetesen az értelmes* tanulás után.

*Értelmes az a tanulás, amikor előbb megértem az anyagot, látom a belső összefüggéseit, azután megkeresem a kapcsolatait a már eddig ismert tananyagokkal. (Szóval semmiképpen nem az értelem nélküli magolás, ami az "addig ismétlem a szöveget, amíg kívülről fújom".)

2022. jan. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Érdekelne, hogy miért lettek leértékelve a válaszok, szerintem a kérdésre adnak választ, és korrektek is. Én tartom azt, hogy a feladatok témakörök szerinti megoldása vezet igazán eredményre. Személy szerint nekem elég sok ilyen megmaradt, vagy az olyanok, hogy az ábrákat önállóan megpróbáltam lerajzolni. Jobban megmarad, mintha csak némán ülnél az anyag felett, annál még az is jobb, ha hangosan olvasod, vagy ha videókat nézel a témában, bár ott is lényeges különbség lehet videó és videó között, nem biztos, hogy érdemes zanzásítva készülni, vannak olyan témakörök, ahol mindenre szükség van, nem lehet leegyszerűsíteni. Tehát (nekem, legalábbis) szükséges valami, amihez kapcsolni tudod őket, értem ezt a bonyolultabb részekre. A tanárom például kifejezetten bugyuta hasonlatokkal szokott jönni kémiából és bioszból is. A Le Chatelier-elvre azt mondta, hogy olyan, mint a kamasz gyerek. Lásd, azonnal megjegyeztem :)))

Kérdező, sok sikert az (emelt) biológia érettségihez! :)

2022. jan. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!