Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályakezdő mérnökként egy...

Pályakezdő mérnökként egy multi vagy egy kisebb cég lehet a jobb választás?

Figyelt kérdés
Hol tudok szakmailag jobban fejlődni? Esetleg előnyt/hátrányt tudnátok írni mindkét esethez? Kiváncsi vagyok a személyes tapasztalataitokra (nem feltétlen csak mérnökökére)
2022. jan. 17. 01:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Multi mert naprakészebb technológiát használnak és ha van tudásod könnyebb előre lépni.

Ha szeretsz nyalni akkor a kis cégnél jobban érvényesülhetsz.

2022. jan. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Kisebb cég alatt az ilyen pár milliárdos bevételűre gondolok.
2022. jan. 17. 01:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Multi. Kis céghez, főleg ha magyar, soha de soha nem mennék. Három próbát tettem vele, menekültem mindhárom alkalommal.


A multinál sokkal több a lehetőség, jobb a felszereltség, több egyéb juttatást kapsz, ami fontos lehet, vannak kapcsolataik jobban, kevésbé rugóznak hülyeségeken

2022. jan. 17. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kis cég kihajtja a beled szaréhúgyé
2022. jan. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A multi, négy okból:


1. Ha multinál kezdesz, utána felvesz másik multi is. Ha kis cégnél kezdesz, el vagy ásva a multiknál. Game over.


2. A multik szakmailag sokkal jobbak. Minőségibb munkát végeznek, sokkal jobb eszközökkel, profibb emberek vesznek körül, tudsz fejlődni.


3. A kis magyar cégek 99%-a toxikus, ahogy írják: szétdolgoztatnak, közben megaláznak…


4. Multival simán kijutsz külföldre, kis magyar cégtől… sok sikert ehhez.


Én elcsesztem és kis magyar cégeknél kezdtem. 7 (!!) évembe telt, mire be tudtam magam verekedni multihoz. Azonnal triplájára nőtt a fizetésem, és 5 évvel később már külföldön dolgoztam a 10x-eséért.

2022. jan. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. jan. 17. 10:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!