Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme olyat tanulni,...

Van értelme olyat tanulni, amit nem akarok?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs lehetőségem olyat tanulni, amit szeretnék. Mindenki azt mondja, hogy akkor tanuljak valami mást helyette. Én is tudom, hogy valamit muszáj csinálnom, de nem találok semmi mást, ami érdekelne.

Van értelme olyat tanulni, ami nem tetszik és baromi távol áll tőlem, csak azért, hogy "legyen valami"? Munka sem nagyon opció, mert csak érettségim van, mivel az eredeti tervem nem jött be.


2022. jan. 18. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

miért nem opció a munka?

dolgozz 1 évet, közben érettségizz le ujra és hátha összejön az a szak, amire mentél volna

2022. jan. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tanfolyamra mentem volna, csak nem indult. Egy érettségivel meg elég kevés, mondhatni nincs a munkalehetőség a környéken, mindenhez kell valami papír.
2022. jan. 18. 23:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha tanulsz valamit, valószínűleg azért teszed, hogy abban a szakmában dolgozz később. Szerintem elég rossz lehet, ha olyat tanulsz, ami nem érdekel, valamint utána nyilván nem is akarsz azon a területen munkába állni. Szóval szerintem csak akkor tanulj valamit, ha az érdekel.
2022. jan. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha olyan képzésen vagy, amit szívből választasz, akkor is lesz olyan tantárgy, amit nem fogsz szeretni, hidd el. Esetleg nincs olyan szak, aminek a specializációja hasonló, mint amit Te szeretnél tanulni?
2022. jan. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!