Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szintű angol nyelvtudas...

Milyen szintű angol nyelvtudas kell ténylegesen az Erasmus programban a külföldi egyetemi tanulmanyokhoz?

Figyelt kérdés

2022. jan. 19. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Ténylegesen olyan nyelvtudás kell, amivel képes vagy a fogadó egyetem kurzusain részt venni és jegyet szerezni. Ha pl. Spanyolországba mész és elég jól tudsz spanyolul ahhoz, hogy mondjuk egy spanyol nyelvű ismeretterjesztő videót megérts és spanyolul elbeszélgess róla, akkor angol nyelvtudás nélkül is nekivághatsz.
2022. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hova mész. Általában meg van adva jelentkezésnél, hogy milyen szintű angol nyelvtudást kérnek. Viszont nem biztos, hogy azt a kinti egyetem is kéri. Példa: olasz egyetemre akartam menni olasz felsőfokkal, de nem tudtam mert a jelentkezésnél (mármint mikor itthon leadtam a papírokat) oda volt írva, hogy angol b2 nekem pedig nem volt róla papírom. Hiába lettek volna olaszul az általam választott kurzusok. Mikor Spanyolországba mentem, ott nem is volt szó az angolról. (Spanyol szakról mentem.) Viszont ha csak angolul tudsz olyan középfok már elég szokott lenni az angol nyelven tartott kurzusokhoz.
2022. jan. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bolognai Egyetemre megyek, de angol nyelvű kurzusokra.
2022. jan. 19. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!