Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségeim vannak ma...

Milyen lehetőségeim vannak ma , gyenge képességekkel ?

Figyelt kérdés

Sziasztok .

Én egy 45 éves férfi vagyok , aki az iskolákba soha nem tudott igazán jó eredményeket produkálni .

Általános suliban megállapították , hogy enyhe értelmi fogyatékkal rendelkezem .

Ez pontosan azt jelentei , hogy lassan s nehezen tanulok meg dolgokat , de könnyen felejtek !

Sajnos ez ma a munkám terén is jelen van , ezért gyakran fenyeget a főnökség , hogy le leszek váltva , ami súlyos következményeket von , maga után ! Gondolom , elbocsájtani akarnának .

A kollégáim is sokszor ki nevetnek és ócsmárolnak és rossz jelzőkkel illetnek .

De nem merem elmondani az igazat , mert rögtön én lennék még jobban a ( bohócuk ) !

Viszont ha a munkahelyemről , el küldenek , vagy el megyek , akkor fogalmam sincsen , hogy hová mehetnék tovább ?!

Tanfolyamot , nem tudom képes lennék e , el végezni .

Nagyon idegesít , hogy tanulok mint egy állat és olyan eredményeket produkálok , mint ha nem készültem volna !

Jártam tanfolyamokra korábban + tanárhoz , korrepetálásra , de volt olyan tanár , aki ki küldött a lakásából , mert 5 x - i magyarázat után sem értettem az egyenletet .

Majd utánam szólt a tanár , hogy én nem vagyok tanítható !

Azt gondolom , hogy egy kolonc vagyok a társadalom nyakán !

Mindenkitől elnézést kérek a panaszaimért , de ezt ki kellett adnom magamból .



#Lesulytó
2022. jan. 21. 23:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, amivel szívesen foglalkoznál, ha nem lennél korlátozva a megtanulásában? Őszintén érdekel, beszélgessünk!
2022. jan. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, javaslok valami kétkezi munkát vagy egyszerűbb munkakört. Szellemi munkakör lehetséges, hogy nem passzolna hozzád például. Vannak irodai munkák is, amik monotonabbak, nem kell kétségbeesni.


Másrészt, érdemes lenne papírt szerezni a problémádról és nem átlag tanárhoz menni, hanem olyan fejlesztő, segítő szakemberrel tanulni, aki ért ahhoz a réteghez, aki ilyen problémákkal küzd. Érdemes lenne ezt a papírt gyakrabban lobogtatni, hiába nem vagy rá büszke, különben nem lehet rajtad segíteni és átlag ember standardjaihoz mérten sokan veszíthetik el a türelmük.


Például én is tanítok és amíg nem tudtam, hogy az egyik diákom diszes, addig nem tudtam vele mit csinálni, csak magamat ismételtem és egymással harcoltunk. Pedig ez is felnőttképzés. Mikor aztán a bukás határán volt, bejött velem beszélni és megmutatta nekem ezt a papírt. Egyrészt megkapta a többletidőt a következő számonkérésen, másrészt kicsit intenzívebben foglalkoztam vele, jobban aggódtam amiatt, hogy sikerült-e számára is érthetően találni az anyagot és ha nem, maradtunk és igyekeztem számára megfelelően tálalni újra az egészet. Nagyon nehéz megkülönböztetni egy nehézségekkel küzdő embert attól, aki magasról tesz az egészre, főleg ha mellé dacol is és engem pocskondiáz a hátam mögött, leveleket irkálva a feletteseimnek, hogy milyen szar alak vagyok.

2022. jan. 22. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Kukás, takarító.
2022. jan. 22. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Sajtadó ***** válasza:
69%
Szerintem valamilyen vállalkozást kellene indítanod, pl street food (gyros, kürtőskalács, hamburger, melegszendvics stb.).
2022. jan. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sikeres vállalkozás alapvető matematikai, gazdasági ismeretek nélkül nincs.

Ha eszetlenül csinálja valaki, akkor beleesik abba a harmadba, akik 2-4 éven belül csontra tönkremennek.

2022. jan. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit dolgozol most?

A kőművesek például nem keresnek rosszul.

2022. jan. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet menni takarítani vagy gyárba is.
2022. jan. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

1:


Hogy mi is az amivel szívesen foglalkoznék ?

Érdekel a művészet , az anatómia a pszichológia s az egész természet tudomány , minden ami a természethez fűz .

Azt emelném ki talán leginkább , hogy ami a természettel kapcsolatos a( szakmák ) terén .

Ilyenek pl: a halász , vadőr , természetvédelmi őr , erdész .

A baj csak az , hogy ma már mind ezek a szakmák , illetve tanfolyamok is , minimum érettségi bizonyítványhoz kötöttek .

Pont ezért jelentkeztem 2 éve egy esti tagozatos érettségire , ahol a részben a tanár kérésére abba kellett hagynom !

Pl : itt történt az az eset is , amikor a tanárnő , aki matekból korrepetált , ki küldött a lakásából , aki azt mondta , hogy én nem vagyok tanítható !

Még egy másik tanár azt mondta , hogy fogjam már fel végre , hogy nekem a tanulás , mint járható út , nem teljesíthető és a jövőben ne is gondolkodjak abba , hogy én bármit is tanulok !


Látom többen is válaszoltak , amit nagyon köszönök.


Szóval jelenleg egy cégnél vagyok , erőgép vezető .

A régebbi , primitívebb gépekkel még el boldogultam , de azokat mára lesejtezték , így hát új , modernebb gépeket hoztak , ahol nagyon sok mindent kell be programozni , igazából valamilyen számítógépes technikusi végzettség kellenének hozzá .

Nos ezzel már nagyon meg gyűlik a bajom .

Ki küldtek hozzám egy szerviz technikust , hogy segítsen nekem el sajátítani a gép kezelését , de kb: 20 perc után , mérgesen szált ki mellőlem és rohant be az irodába , majd onnan is sietve távozott !

Innentől kezdődtek a vezetőség részéről a fenyegető szavak , mivel a tudatlanságom , rá ment a teljesítményemre is , mivel sok esetben nem , vagy keveset tudtam dolgozni a géppel s akkor is segítség kell az egyik fiatal kollégámtól .

Hogy miért nem kerestem még más munkahelyet ?

Azért mer családom van és mert elég jól megfizetnek jelenleg .

Tudom , hogy más helyeken , ahol lenne esetleg esélyem el helyezkedni , ott max 120 - 150 ezer forintnál többet , nem keresnék .

A jelenlegi helyemen , megkapom ennek a 2 szeresét .

A kérdés , hogy meddig tűrnek el , illetve hogy én , meddig leszek képes , megfelelni .

Papírom nincsen a fogyatékosságomról , ugyan is még gyermek koromban kellet volna számos vizsgálaton részt vennem , de akkoriban a szüleim nagyon szégyellték , hogy ilyen vagyok és inkább hittek az ellenkezőjében és mondták s mondják a mai napig is rám , hogy mert nem tanultam !

A normál iskolákból is folyamatosan el akartak tanácsolni , de szüleim keményen szembeszálltak a szakemberekkel és így maradhattam a normál suliban , de én voltam szinte a legrosszabbul teljesítő tanuló az osztályban !

Sokat szidtak a tanáraim közül is ezért és voltak rokonok és ismerősök is , akik "el fordultak tőlem !

Pedig tanultam , annyit legalább tanultam mint a többiek , állítom !

Magamtól próbáltam rá jönni , hogy mi vagy hol lehet a baj ?!

Sajnos csak felnőtt koromban jöttem rá , hogy én sokkal nehezebben fogom fel , vagy értem meg , a magyarázatot és amit olvasok , mint az átlag emberek .

Sajnos ezzel sok esetben szembesülnöm kellett , még be láttam .

De a nagyobbik baj az az , hogy amit nehezen meg tanulok , azt nagyon hamar el is felejtem .

Volt mikor az egyik kedvenc versemet A puszta télen , előre megtanultam , már csak taktikai szempontból is , amit minden nap ismételnem kellett , ahhoz hogy jól el tudjam mondani a feleletkor .

Jól sikerült ,4 est kaptam rá , de egy héttel később a tanár megkért rá , hogy mondjam el ismét a verset , már nem ment !

Ekkor azt feltételezte a tanár , hogy biztosan puskáztam !

És hosszú éveken át , együtt kellett élnem a rendszeres kudarcokkal s a vége felé , meg ugyan ez igaz a jelenre is , bele fáradtam !

2022. jan. 23. 12:15
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez most kamu kérdés? Akkor másképp kellett volna megfogalmazni.
2022. febr. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Miért feltételezed , hogy kamu a kérdésem ?
2022. febr. 5. 00:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!