Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért lovagolnak az érettségi...

Miért lovagolnak az érettségi bizonyítványon a munkahelyek? Vannak olyan fiatalok, tisztelet a kivételnek, akik azt sem tudják mi a négyzetgyök ! Pl.

Figyelt kérdés
2022. jan. 25. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Az érettségi elvileg egy fokmérője annak, hogy nem teljesen sík hülye az ember. Az ott tanultakra általában semmi szükség. Sajnos az oktatás színvonala már annyira alacsony, hogy sok helyen már diplomát kérnek, ha azt akarják, hogy értelmes emberek jelentkezzenek, aztán egy 8 osztállyal elvégezhető lenne a feladat.
2022. jan. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szomorú !
2022. jan. 25. 15:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként miről kellene szólnia az érettséginek? Komolyan kérdezem, mert nagyon érdekel. Abba az irányba nem menjünk már el, hogy "tanuljunk meg számlát befizetni", ahogyan ezt skandálták anno egy iskolás tüntetésen a diákok... Azon nincs mit megtanulni, mert 10 perc átlátni egy ilyen "szuper komoly" folyamatot.
2022. jan. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mintha az érettségi nem lenne teljesíthető 8 osztállyal...
2022. jan. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi arról ad tanúbizonyságot, hogy az illető képes megtanulni mindenféle anyagot, ezért kérik mind a munkahelyeken, mind a felsőoktatásban továbbtanuláshoz. Plusz ad egy képet arról is, hogy az illető mennyire elkötelezett az önfejlődésben, mennyire érték számára a tanulás. Azért nem olyan nagy dolog az az érettségi.
2022. jan. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
4: Ezt az ostobaságot meg honnan veszed? Én tanítok 8.-os és 12.-es diákokat is, teljesen más a követelményszint.
2022. jan. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy ügyes nyolcadikos át tudna menni a kötelező érettségi tárgyakból. Valóban nem mindenki, és nem 100%-kal, de 2-esre megcsinálható. De change my mind.


Miért mit kell tudni? Olvasni, és írni plusz megjegyezni néhány szempontot. Ez fél órás meló (én komolyan nem értem, hogy mi kihívás van a magyarérettségiben, pedig teljesen reál beállítottságú vagyok). Matekon ott a függvénytáblázat, törin az atlasz, minden más csak fogalmazás és forráselemzés=szövegértés. Nem rég érettségiztem, szerintem a követelmény egy vicc. És igen, a 8-os kistesóm megoldja simán. Nem 100%-ra, de átmenne.


Az emelt más, abban már lehet valami kihívás. Még nem kötelező tárgyakból is, de ugye azt mi választjuk.

2022. jan. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

7: Ha már a magyart hoztad: önálló műelemzés általános iskolában nincs. Ilyet nem tanulnak, a szempontokat nem ismerik. Annak hiányában pedig elég nehéz...

Ezen kívül van szóbeli is, az érettségin olyan szerzők is vannak, akikről egy nyolcadikos diák még hírből sem hallott (pl. világirodalom általános iskolában egyáltalán nincs még). Az emelt magyar pedig még egy magyar szakos tanár számára is kihívás.

2022. jan. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

A matekban is elég sok új tananyag jön be középiskolában, a másodfokú egyenletek, a kétismeretlenes egyenlet, logaritmus, szögfüggvények, faktoriális, kombinatorika, Thalesz-tétel, most hirtelen csak ezek jutottak eszembe.

Magyarból megírni egy 4 oldalas elemzést egy 8.-as gyerek nem tudna.

A törin én is itt gondolkodtam, amikor 5 oldalas egy törilecke a nyolcadikos könyvben, hogy akkor mégis minek van töri a középiskolában?

2022. jan. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!