Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt érettségire való jelentk...

Emelt érettségire való jelentkezés egyetemistaként?

Figyelt kérdés

Tanulói jogviszonnyal rendelkező vizsgázók jelentkezése érettségi vizsgára nevű dokumentum alatt kutattam, de nem találtam azt az esetet, ahol egyetemista jelentkezik érettségire. Ebben a dokumentumban azt írták, hogy abban a középiskolában kell jelentkezni, amelyikben tanulok, de én nem vagyok már középiskolás.


Hol találok arról információt, hogy hogyan jelentkezzek egyetemistaként emelt érettségire?


Előre is köszi.



2022. jan. 25. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

🤦 🤦 🤦


Nem, nem vagy már tanuló. Diák vagy, hallgató egy másik intézményben, felnőttképzésen.

2022. jan. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemistaként nincsen tanulói jogviszonyod (hallgatói jogviszonyod van).
2022. jan. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Te ugyanúgy tudsz jelentkezni, mintha már dolgoznál pl. Oktatási hivatal honlapján ez alapján keresgélj. Középszintű érettségi kb 30000 ft, emelt 50.000.
2022. jan. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2022. jan. 26. 11:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Kormányhivatalban kell jelentkezni.
2022. jan. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Felsőoktatási felvételi: 2022. december 20 - 2023. február 15.

Feldolgozás kezdete: 2023. január 9.

2022. dec. 19. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Felvi. hu Új szeptemberi képzések, lehet jelentkezni. Milyen szakra szeretnél felvételizni, ahol kell emelt szintű érettségi?

Kormányhivatalba kell jelentkezni.


Kérdés: Nem érdekel, már amit elkezdtél?

Nem, mint egyetemi hallgató jelentkezel az emelt érettségire, hanem mint állampolgár, nem fogják megkérdezni, hogy egyetemre jársz.

Tehát, ilyen nyomtatvány nincs!

A középszintű érettségivel lehet jelentkezni. (Nem számít be sehol, hogy egyetemi hallgatóval kivéve, ha elvégzed az egyetemet az pontszámot ér felvételinél. )

2022. dec. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!