Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS. Nem tudok esetleg valami...

SOS. Nem tudok esetleg valami plusz pontot szerezni a magyar felvételi fogalmazásra?

Figyelt kérdés

10 mondatot kellett írni, én 6-ot írtam,de elég hosszú összetett mondatokat, kitöltöttem az egész oldalt és ezért teljesen nyugodt voltam, hogy biztosan elég lesz, meg már amúgy se lett volna időm átolvasgatni.

Helyesírási hiba csak egy vessző és egy kötőjel.

1pont külalakra

3pont tartalomra

1pont a szerkezetre



2022. jan. 27. 21:51
 1/7 A kérdező kommentje:

Sokan úgy gondolják, hogy manapság már feleslegesek a nyomtatott tankönyvek, de vannak olyanok is akik0 pont ennek az ellentétjét gondolják.

Én személy szerint jobban szeretem a papír alapú könyveket, mert kézzel fogható, ezáltal én személyesebbnek gondolom és szeretem az új könyvek illatát. Sokat olvasok és szinte mindig csak nyomtatott könyveket vásárolok. Viszont ennek is megvan a hátránya, a környezetre rossz hatással van, túl sok fát vágnak ki ez miatt. A modern-technikát nem használjuk ki eléggé, hiszem ott vannak már különféle e-book olvasók is, de sokan még mindig nyomtatott olvasnivalókat olvasnak.

Személy szerint úgy gondolom, hogy a föld érdekében érdemes lenne átváltani a digitális könyvekre.

2022. jan. 27. 22:19
 2/7 A kérdező kommentje:
*ez lenne a fogalmazás
2022. jan. 27. 22:19
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Mi értelme lenne így utólag?
2022. jan. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, ha nincs meg tíz mondat, akkor nem fogod megkapni a max pontot. Ez így megy.
2022. jan. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, de ha nincs meg a 10 mondat az kemény pontlevonással jár. Az én lányom is több soros mondatokat írt gyakorlásnak, így erre kellett neki is figyelnie, hogy a 10 meglegyen, hiába másfél oldal. Sajnos erre előtte kellett volna figyelni, most már feleslegesen írjuk :(
2022. jan. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs meg a tíz mondat, szóval eleve 6 pontról indulsz azt hiszem (nem biztos)

Papíralapú egybe van, -1p (nálam is ezért vontak le)

Szóismétlés (Én személy szerint jobban szeretem a papír alapú könyveket, mert kézzel fogható, ezáltal én személyesebbnek gondolom és szeretem az új könyvek illatát.) kétszer van szeretem egy mondaton belül -1p

2022. jan. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Sajnos a javítókulcs alapján a 10 mondatnál rövidebb fogalmazásokra ennél nem tudnak több pontot adni.

[link]

2022. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!