Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az írásbeli érettségi feladato...

Az írásbeli érettségi feladatok teljesen a lottóhoz hasonló módon jönnek elő, vagy van támpont arra, hogy mi várható?

Figyelt kérdés

Estin fogok érettségizni, nincs tapasztalatom a témában. Az előbb nézegettem az érettségi feladatlapokat, és az jutott eszembe, hogy ezek a feladatok úgy kerülnek kiosztásra a diák elé, mint ahogy a lottó kidobja a számokat?


Ha például a történelem érettséginél bevágom Nagy Sándor életelrajzát, lehet egy kérdés sem kesz róla, lesz viszont kérdés az athéni közgyűlésről? De akkor minek tanultam meg Nagy Sándor életét!?


Ha itt arról van szó, hogy 4 év tananyagát meg kell tanulnom fullra, akkor idegösszeomlást fogok kapni.


Nincs arról semmilyen információ, hogy pl. a francia forradalomról lesz kérdés, de Hunyadi Mátyásról nem?


Az egész egy lottó, ahol vagy kidobja a gép a nekem meg megfelelő kérdéseket, vagy nem?


2022. jan. 28. 06:31
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Az írasbelire tanulni annyira nem tudsz csak gyakorolni. Szóbelin vannak kiadva tételek, amikből kérdeznek "lottószerűen". Ha átnéztél pár korábbi érettségit ezt láthatod. Törire én pl nem is tanultam semmit, nekem nem volt fontos, 3asra simán megírtam.
2022. jan. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, vegyes feladatok lesznek, nem tudni előre hogy miből hisz úgy mi értelme lenne. Az egész, 4 éves anyagot ismerni kell, de ne magolj agy nélkül, töriatlaszt lehet használni közbrn ami sokat segít.

Az összes többi tárgy érettségije is ilyen. Kell rá előre tanulni mindent a középiskolás anyagból, de nem minden fog a vizsgán előkerülni.

2022. jan. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tehát az érettségi tételek csak azt mondják meg, hogy a szóbelin milyen téma lesz, az írásbelire nem vonatkozik. Azért ez is jó!!!


Egyébként ha végignézem - most maradjunk a történelemnél - az írásbeli vizsga elmúlt 10 évre vonatkozó anyagait, akkor nagyjából meg lehet jósolni a kérdéseket?


Pl. Tavaly volt a középkori építészettel kapcsolatos kérdés. Lehet ilyen a következő években is lesz az írásbelin?

2022. jan. 28. 11:06
 4/5 anonim ***** válasza:

A szóbelin sem az összes tételt kell elmondani, hanem egyet fogsz csak húzni közülük, az is véletlenszerű hogy melyik lesz. Nem lehet ezeket megjósolni. Matek érettségin sem fog senki sem előre figyelmeztetni, hogy nagyon nézd át a logaritmust. Minden témakörből kell készülni. Ez a lényege az érettséginek.


Tanulj. Máshogy nem lehet.

2022. jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fent van a neten végig szedve az érettségi vizsgakövetelmény, abból fognak kérdezni. De ha végig nézed az előző érettségiket vannak ismétlődő témakörök ami mindig elő jön valamilyen feladatban.
2022. jan. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!