Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nyelvvizsga amnesztiával...

Ha nyelvvizsga amnesztiával kaptam meg a diplomám, attól még jelentkezhetek mesterképzésre?

Figyelt kérdés
Van aki ilyen helyzetben van/volt? Lehet így is jelentkezni? Így is kiadják a mesterdiplomát?
2022. jan. 29. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Bemeneti követelmény az alapképzés megléte. Ez neked megvan, hiszen ahhoz végül nem kellett teljesítened az idegennyelvi követelményeket, tehát az első kérdésre a válasz az, hogy igen, jelentkezhetsz.

Az, hogy megkaphatod-e a mesterképzés elvégzése után a diplomádat, szerintem az adott szaktól függ. Gyorsan megnéztem néhány mesterképzést különböző területekről:

Gépészmérnök mester: kimeneti követelmény a nyelvvizsga.

[link]


Pénzügy mester: kimeneti követelmény a nyelvvizsga.

[link]


Gyógypedagógus mester: kimeneti követelmény a nyelvvizsga.

[link]


Én ezek alapján azt mondanám, hogy magát a diplomát nem fogod megkapni a végén, ha nincs nyelvvizsgád, persze nem néztem végig az összes szakot, és te sem említetted, hogy melyikről van szó.

2022. jan. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

Jelentkezhetsz mesterképzésre, ha a felvételi követelmények között nem szerepel a nyelvvizsga. A nyelvvizsga amnesztia csak a diplomák kiadására vonatkozott, és nem a felvételi követelményként meghatározott nyelvvizsgára. Emiatt nem tudtak nálunk többen mesterképzésre jelentkezni.

A mesterszakos diplomát nem fogják kiadni nyelvvizsga nélkül.

2022. jan. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

Ha bármilyen okból nyelvvizsga nélkül jelentkezel mesterre, attól még a kimenetnél kérik. Mindenhol.

Én még akkor diplomáztam, amikor nem kellett a nyelvvizsga (mi voltunk az utolsó ilyen évfolyam). Most mesterre járok és kimenetnél kell majd egy B2, pedig a szak jellege nem indokolná.

2022. jan. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!