Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki fog innen környezettan...

Ki fog innen környezettan alapszakra jelentkezni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 4. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
3%
Haszontalan szak.
2022. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%

Jól átgondoltad? Milyen munkád lesz szerinted ezzel a szakkal?

Tudom egész érdekes kurzusok vannak ezen a szakon, de utána, ha kikerülsz az egyetemről mi lesz? Nem túl sok lehetőséged lesz és nem is túl jó fizetéssel.

Mondhatni rokon szakra jártam, gimi végén még nem biztos, hogy objektíven látod a lehetőségeidet. Jobban jársz valami mással.

2022. febr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
23%
Nem akarlak elkeseríteni, de nem lesz könnyű szakmádban elhelyezkedni. Sok volt környezettanost ismerek, legtöbben multiknál dolgoznak, vagy másik képzést is elvégeztek ami releváns a munkaerőpiacon. Amúgy nem rossz szak, csomó érdekes dolgot lehet tanulni ha érdekelnek a természettudományok. Csak megélni nem fogsz belőle.
2022. febr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Annak idején, 1998-ban felvettem, mi voltunk a második évfolyam, akkor indult. Beharangozták, hogy így kerül, úgy kerül oktatásra a középiskolában, milyen klassz ez a tanári szak. A kémia szak mellévettem fel, de azon kívül, hogy sok hasznos ismeretét adott, amit az életben is lehet használni, azon kívül semmi. Soha, sehova nem kerestek ezzel a szakkal tanárt, egy állásajánlat sem volt. A kémia is leépült, úgyhogy 2023-ban meg mindig nem sikerült tanárként elhelyezkednem. 2002 óta, tehát 21 év alatt. Egyszerűbb lett volna egy mérlegképes könyvelők megcsinálni, azzal mindig van állás. A kémia miatt tudtam laborban elhelyezkedni, azt is ismeretséggel. Most irodában vagyok, de ha azt nézzük, igazából semmihez nincs végzettségem. A kémiaval laboráns még lehet az ember, de ahhoz meg elég egy középiskolai vegyésztechnikus is, nem kell 5 évet rohadni az egyetemen, majd annyival később dolgozni. Ja es nem fizetik meg, abból családot eltartani elég nehéz. Hacsak nem multi cégnél vagy 2-3 műszakban.
2023. febr. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!