Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ennyire kiterjesztették az...

Ennyire kiterjesztették az általános iskolai tanulnivalót?

Figyelt kérdés

Az öcsém most nyolcadikos, belelapoztam a nyolcadikos biológia tankönyvébe, és olyan szavak, kifejezések vannak benne, amit én középiskolában, vagy már az egyetemen tanultam, illetve ott hallottam róluk először, de nem általánosban. Tudom mit jelentenek, illetve tudok segíteni az öcsémnek ezekben, csak kicsit soknak tartom. ilyenek pl.:

-autotróf

-heterotróf

-anabolizmus (ezt a kifejezést egyetemen hallottam először (felépítő folyamatok összefoglaló neve))

-katabolizmus

-citoplazma (ezt csak simán sejtplazmának tanultuk még akkor)

-membránfehérje, membránfluiditás, stb.



2022. febr. 4. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek régen is benne voltak
2022. febr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Benne voltak régen is, maximum a tanár nem kérte számon.
2022. febr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
17%
őszintén, nem tudom megítélni, mert talán csak egyszer vagy kétszer nyitottam ki a bioszkönyvet általánosban, de még azt is a rendszertan meg a majomkenyérfa környékén
2022. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Simán el tudom képzelni, hogy valaki ezt így komolyan is gondolta...

Persze a tanárok többsége tudja, hogy mi a realitás és nem kéri számon ezeket szerintem.

2022. febr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!