Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az ELTE...

Mi a véleményetek az ELTE koreai szakról?

Figyelt kérdés

Tudom, már többen feltették a kérdést, de elég eltérő válszokat kaptak, ezért kicsit összezavarodtam. Elsősorban olyanok veléményét szeretném kérni, akik már jártak a szakra.


Milyen a nyelvi képzés színvonala?


El lehet helyezkedni egyáltalán ilyen végzettséggel a jövőben?


Ki lehet jutni ösztöndíjprogramokkal Koreába az alapképzés alatt?


Előrre is köszönöm a válaszokat!



2022. febr. 8. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Hiába mást várna az ember, a nyelvi szakok többségén a képzési színvonala közepes. Ez nem nyelviskola. Ha rendesen meg akarod tanulni, akkor érdemes mellette tanfolyamra járni.


Ugyan vannak koreai cégek Magyarországon, különböző állások, de annyi nincs, hogy minden végzőst felszívjon a piac. Arra a pár pozícióra nem kell 100 ember.


El lehet jutni Koreába, de nem sok eséllyel maradhatsz ott. Koreában mindenki beszéli a nyelvet és jobban, mint te. Magyarországon sem lehet túl sok mindent kezdeni egy magyar szakos külföldivel.

2022. febr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2022. febr. 18. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Szia, én jelenleg erre a szakra járok:)

Azt kell mondjam hogy egyáltalán nem értek egyet az előttem szólóval.

A nyelvi képzés nagyon hibátlan (kb 2 éve szervezték át, még most is vannak változtatások) és nagyon pozitív az eredmény. Engem 3 hónap alatt megtanítottak folyekony társalgási szintre. (Nyilván nagyon sokat tanultam, szavakat stb)

A többi előadás ugyanúgy működik mint kb minden másik szakon: lesz ami érdekelni fog és lesz ami nem. Lesznek izgibb dolgok és kevésbé érdekesek is.

Engem az első biztos állásajánlattal a második félévem elején kerestek meg. Jelenleg is toboroz az utolsó évesek között a Samsung. Van munka/állásajánlat, csak ahhoz tényleg tudni kell koreaiul, nem pedig belibbeni hogy majd lesz valami:D

Erasmusszal tervezek jövőre kimenni én is, mint a barátnőm aki 3 éve ment ki és azóta is ott el a legnagyobb nyugalomban, anyagi biztonságban és boldogságban (hozzáteszem hogy elvégezte ezt a szakot tehát ismeri a kultúrát, van szakmabeli állása stb).

Életem legjobb döntése volt ez a szak, ha engem kérdezel nagyon megéri.

Ha lenne több kérdésed nyugodtan írj privibe ♡ remélem érthetően fogalmaztam:)

2022. márc. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is erre a szakra járok, és egyetértek a legutóbbi válaszadóval. Most fejeztem be az első évemet, és majdnem 3 nyelvtankönyvet vettünk végig az alap koreai órákon, és emellett még volt kiegészítés (klasszikus koreai) is.

Bár az új tanterv szerint első évben már nem lesz ilyen sok nyelvóra, nekem az a véleményem, hogy komolyan veszik a nyelvoktatást. Első évben nyelvi alapvizsgát kell tenni, csak ennek a sikeres teljesítésével lehet tovább folytatni a nyelvórákat; ez is azt támasztja alá, hogy magas színvonalon folyik/fog folyni tovább a nyelvoktatás. Ha kiegészítő órákat vennél, a campuson lévő Sejong Intézetben indulnak tanfolyamok.

Az ELTE BTK honlapján érdemes átolvasni a tanegységlistát, látni fogod milyen sok féle óra van (pl. szakszövegolvasás, üzleti nyelv, beszédgyakorlat).

Rengeteg koreai cég jön Mo.-ra, el elehet helyezkedni (elvileg idén fordítói- és tolmácsképzés specializáció is indul a szakon).

Van lehetőség kijutni Koreába is (Erasmus, partneregyetemek, koreai állami ösztöndíj).

Remélem segítség volt! :)

2022. jún. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!