Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igazolás az iskolába vonat...

Igazolás az iskolába vonat késése esetén?

Figyelt kérdés
Ma reggel több, mint 20 percet késett a vonatom, így elkéstem az iskolából. Szeretnék igazolást szerezni a vonat késéséről (Monor-Nyugati, személy), tudjátok, hogy ezt merre lehet megtenni? (Alapvetően úgy tudom, hogy a kalauztól kell kérni, de vele nem találkoztam az úton)

2022. febr. 8. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
A nyugatiban az információhoz menj be és ott megmondják.
2022. febr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Az állomáson is kiadják, miután megérkezett a késő vonat.
2022. febr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Felújítanak az állomáson, ahol leszállok, nincsen se pénztár, se semmi
2022. febr. 8. 10:58
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Alternatív megoldásként a Vonat Droid alkalmazás nagyon pontosan megmutatja az aznapi vasúti késéseket, de nem tudom, ezt elfogadják-e, és holnap már nem fog látszani.
2022. febr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Ja azt hittem a Nyugatiig mész, ezért írtam azt.

Amúgy a tanárod is elég kcsg lehet ha ennyi miatt szórakozik... én ált. isk. ötödikes koromtól végig bejárós voltam és sokszor elkéstem a hülye vasútja miatt (ahol aztán lehúztam 20 évet :D), de sosem kértek igazolást.

Azt javaslom töltsd le a MÁV appot és fotózd ki a térképet amikor késés van. (Vagy ha van az állomáson utastájékoztató tábla, akkor azt (is).) Aztán mutasd meg a tanárank.

Meg persze indulás előtt tudod nézni a térképet és ha látod, hogy késés van a vonalon, akkor indulj el hamarabb az állomásra. Monorról reggel annyi vonat van mint a szemét... nem kell órákkal korábban kimenned.

Az igazolás kiadásának menetét kérdezr meg az ügyfélszolgálaton 06-1-49-49-49, vagy eszrevetel@mav-start.hu. Szükség lesz a jegyre, vagy bérletre amelyikkel utaztál. Aztán jó esetben 1-2 hónapon belül kapsz is igazolást... :D Addigra a tanár már el is felejti miért kell az neki. Meg addigra már lesz 10 másik késésed.

Vagy ha nagyon kell az igazolás, akkor keresd meg a kallert! Nem nagy történet, mert minden megállóban le kell szállnia. Kinézel, meglátod hol van, melyik ajtón száll vissza a vonatra, odamész és elregéled hogy adjon igazolást, vagy vészféket húzol :D

2022. febr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!