Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz egy emelt...

Mennyire nehéz egy emelt történelem szóbeli érettségi? Vagy úgy unblock egy emelt tantárgy szóbelije mennyire oldható meg minimum 80%-osra?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy csak szóbelire készülnék márciustól. Elérhető egy nagyon jó eredmény?


Lassan kijönnek a témakörös könyvek, elég ha beseggelem őket jó alaposan?


Még egy utolsó kérdésem van!

Emelt történelemből 30 témakör van megadva, tehát több tétel is van belőle. Mi a helyzet a magyarral? Ott rendes tételcímeket adtak meg! Egyébként emelt magyar érettségi szóbelijén is szubjektívan osztályoznak?



2022. febr. 8. 20:47
 1/1 anonim ***** válasza:
70%
Fent vannak az előző évi feladatsorok, szóval az alapján kb meg tudod nézni, hogy neked mennyire nehéz. Szerintem az első részt, a rövid válaszos feladatokat jól ne lehet gyakorolni, ha kitöltöd az előző évek feladatsorait. Abból már nagyjából látod, hogy milyen szintű feladatok vannak. Én is most készülök rá és ahogy látom az a része sokszor inkább forráselemzés, azt kell kiegészíteni a saját tudásoddal. Ha a tankönyvekből készülsz+tanulsz a szóbelire, szerintem menni fog. Reméljük nem lesz nehezebb, mint az eddigiek. Sajnos pontosan sosem lehet tudni, hogy mik lesznek benne, ezért mindenből képben kell lenni.
2022. febr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!