Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha élek a lehetőséggel,...

Ha élek a lehetőséggel, másodrendű diák leszek a többiekhez képest?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy keresztezett dominanciám van és kiderült, hogy a szakértői véleményem nem csak plusz időt ad nekem az érettségin, hanem akár ki is válthatom az írásbeli vizsgákat szóbelire. Tudni kell rólam, hogy stresszes helyzetben írásban könnyen leblokkolok, szóban ezt a gátat egyszerűen át tudom lépni a tanár segítségével. Gondolom a legtöbb diák így van ezzel.


Már csak azon vacillálok, hogy éljek-e a lehetőséggel vagy ne...


Félek hogy ha azt mondom, hogy "oké, itt van két tantárgy az 5-ből, aminél szívesen felhasználnám a "kiváltságomat", mert nagy lehetőséggel jobb százalékot tudok elérni szóban, mint írásban", akkor én szinte meg sem érdemlem hogy egyetemista legyek.

Hiszen az érettségit úgy gondolom azért találták ki, hogy egy ilyen komplex vizsgát teljesítsen a diák, megmutassa, hogy ő írásban és szóban is rátermett erre a feladatra. Ha én csak szóban teljesítem, akkor szerintetek le fognak nézni az emberek? Hiszen kibújok alóla, valamint ha valaki tud magolni, akkor szinte biztos hogy pl. magyar érettségin jobb százalékot ér el középszinten, szóban, mint írásban amikor lutri milyen gyakorlati szövegalkotást/novellát/szövegértést stb-t adnak.

Lehet butaság amit írok, de parázok hogy ebből még a végén hátrányom lesz...


Ti élnétek ezzel a lehetőséggel?



2022. febr. 8. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Te nem vagy normális.

Betegséged álltal, ami téged megillet...nehogy használd..még véletlen jó erettsegid lenne,és bekerülnél egyetemre...és talán normális munkahelyed, életed lenne...ne viccelj már :D

Ha fel is használod,szerintem menj a szemét feldolgozóba,foleg ha jól sikerült az erettsegi,ahogy írtad is " meg se érdemled h az legyel "..

Remélem érzed az íróniát....

Ha ilyeneken fenn akadsz egyébként,h így nem fear többiekkel szemben pl meg se érdemled stb,az életben ne adj Isten,de nem sokáig fogod húzni..foleg a mai világban.

mindenesetre sok sikert!

Ja és nagyon eltulzod az érettségit...a kutyát nem fogja érdekelni az érettségid..max annyi,hogy van e vagy nincs...ezt is a fizetés miatt..

2022. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, persze hogy éreztem az iróniát.

Csak azért állok ilyen tehetetlenül ehhez a kérdéshez, mert 0 tapasztalatom van azzal kapcsolatban, hogy mi lesz velem érettségi után. Nem tudtam hogy netán rákérdeznek-e később a részletekre vagy sem. Az meg hogy eltúzom, csak annyit tudok erre mondani hogy már a csapból is az folyik hogy mennyire sokat nyom a latba... Minden tanár ijeszteget az érettségivel. :/

2022. febr. 8. 22:41
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nem kekeckedni szeretnék, de nem számítok betegnek emiatt a keresztezett dominancia miatt. ^^'
2022. febr. 8. 22:43
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

1es vagyok..:)

Ne is legyél beteg soha:)


Mindenkit ezzel ijesztenek,minden tanár nekünk is anno elmondta "megbukik mindenki"... közben aki azt se tudta milyen tételek voltak,azt is átlökték..

Máshol az ég világon nem fog érdekelni senkit az érettségi, és sajnos semmire nem is mész vele amúgy. Ha van protekciód pl egy hivatalban,és portásnak beraknak, max annyit mondanak h van e érettségi...igen van...oké, es akkor a garantált berminimumra rakják a fizut.(kozepfoku végzettség) egyébként meg tényleg kutyat nem érdekli...

Ha pedig szakmára mész,ott is az adott szakiranyu papirod érdekli majd az embereket,de az is csak azért mert egyes munkakorben kell a szakmai vegzettseg,ha kimennek ellenorizni, amúgy az h hanyasra vegezted majd pl azt is,senkit nem fogja érdekelni.. otthon porosodik majd,és ennyi.. ne vidd túlzásba, nyugi :) túl rágörcsölsz, ne aggódj..

Kérd egyértelmű, ami csak megillet téged,és hajrá:)

2022. febr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Az egyetemen senkit nem fog érdekelni, hogy mi volt az érettségin. Sajnos olyan ez az oktatási rendszer, hogy azt nyomják a diakokba, hogy a felvetelin/érettségin az életük múlik. Tedd félre a rossz érzéseket és élj a lehetőséggel!
2022. febr. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha van ilyen lehezőséged, élj vele!

DE! Sok egyetemi szakra könnyebb bejutni, mint bentmaradni. És ha az egyetemen lesz írásbeli számonkérés, azt fogod tudni teljesíteni? Ez is egy fontos kérdés.

2022. febr. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#6-os: Valóban fontos kérdés, úgy gondolom hogy tudni fogom teljesíteni. Lehet kis lépésekben haladok a cél felé, de szerintem meg fogom állni a helyemet. Ha meg nem, az már tényleg a jövő zenéje...😅

2022. febr. 9. 15:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, először is az érettségi bizonyítványban csak az érettségin elért százalékok lesznek benne, így nem, hogy nem fogja érdekelni az egyetemet, hogy azt a százalékot hogy szerezted, nem is fogja látni. Másodszor is te joggal kaptad ezt a kedvezményt, hogy szóbelizhetsz, így ne érezd rosszul magad, ha kihasználod ezt a lehetőséget.


Az egyetemi számonkérésekkel kapcsolatban pedig azt tudom mondani, hogy ott is megvannak ugyan úgy ezek a kedvezmények, felmentések, nekem is van egy olyan papírom, amit ha bemutatok az oktatónak akkor kaphatok több időt vizsgára, vagy a szóbeli vizsgát kiválthatom írásbelivel és fordítva. Többször éltem már ezzel a lehetőséggel és se a szaktársaimat se az oktatót nem érdekelte hogyan szereztem az adott jegyet. Szerintem nézz utána, hogy milyen papírok kellenek ahhoz, hogy kaphass az egyetemen is kedvezményt és ha tudok, akkor majd intézd el, hogy te is kaphass egy olyan papírt ami nekem van, másnem nem használod, de lesz arra az esetre, ha az első vizsgaidőszakban szembesülnél vele, hogy mégsem megy az írásbeli számonkérés.

2022. febr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!