Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Külföldi diploma nem gond...

Külföldi diploma nem gond magyarországi elhelyezkedéskor?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy magyar diplomával vágnak neki külföldi munkavállalásnak, erről sok infót találtam neten, de én arra lennék kíváncsi, hogy ha kint végeztem, Magyarországon mennyire van esélyem egy jó állást kapni? (Gazdasági diplomám van, mester szakot végeztem, de nem magyar egyetemen.) A fizetést most nem nézem, csak hogy a diplomát elfogadják vagy mivel ismeretlen, hátrányban vagyok a magyar diplomásokkal szemben?
2022. febr. 10. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Honosíttatni kell először is.
2022. febr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Átmentél már ezen a folyamaton? Mit mesélnél róla, esetleg van tanácsod, hol érdemes kezdeni?
2022. febr. 10. 18:43
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Miért kellene honosíttatni? Nem is lehet honosíttatni, csak a doktorit (az is csak kiszúrás amúgy).


Teljesen jó a külföldi diploma nem is értem a kérdést. Mi a baj vele?

2022. febr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
3. Lehet és van is ilyen. Különben honnan tudnák, hogy milyen szintű képzettségről van szó. Meg kell feleltetni ugyanis az itthoni képzési szintekkel.
2022. febr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
4. Hogyhogy milyen szintű? Ha európai országban végzett, akkor a bolognai rendszer szerint vannak a diploma-szintek is, és mindenhol ugyanolyan értékűek.
2022. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak Eu. létezik!
2022. febr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt írja a kérdező, hogy mesterdiplomája van.


Kérdező, milyen országból van a diplomád? Ez egy MA/MSc?

2022. febr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!