Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvesznek így egyetemi...

Felvesznek így egyetemi kollégiumba, vagy inkább hagyjam az egyetemet?

Figyelt kérdés
Az ELTE illetve a BGE közgazdaságtudományi szakjait fogom megjelölni felvételinél, azonban eléggé elbizonytalanodtam, hogy be fogok e kerülni kollégiumba. Pécsen lakok, szóval az ingázás kizárt, nagymamámnál lakok ő már nyugdíjas 72 éves, elég alacsony a nyugdíja. Szüleim együtt vannak húgom velük lakik, csupán nem jövünk ki túl jól nem is igazán támogatnak, pedig anyagilag tudnának, ilyenkor kinek a keresetét veszik figyelembe? Mert ha a szüleimét akkor biztos nem kerülök be kollégiumba mert viszonylag jól keresnek, de ha a mamámét ami a valóságos akkor már inkább. Nagyon szívesen tanulnék Pesten, a pontjaim meglennének, nem szeretném ha emiatt csúsznék le erről:(
2022. febr. 10. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Amennyiben a pályázó bejelentett lakcíme nem egyezik meg a szülők bejelentett lakcímével,

abban az esetben is köteles megadni a szülők státuszát és igazolni jövedelmét. Ezen státuszok és

jövedelmek a pontszámítás részét képezik.


Na ez lesz a probléma

2022. febr. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Az égvilágon mindenki a nagyszüleihez akarja bejelenteni magát, hogy hátrányosabb helyzetűnek tűnjön. (Nem

azzal vádollak hogy te is ezt tennéd, csak tudd hogy sokan akarnak így trükközni szóval elég szigorú a koleszos jelentkezési rendszer.)

2022. febr. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nálunk azok jövedelme számít, akikkel egy háztartásban élsz, nem tudom, hogy az eltén meg a bge-n hogy van

de a bejelentés dátuma rajta van a lakcímkártyán, szóval azzal nem vádolhatnak, amiket a kettes írt

2022. febr. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

jó, utánaolvastam, az első hülyeségeket beszél, az eltén tuti, hogy nincs ilyen, max az ő egyetemén


"Az eltartói közösséghez tartozónak kell tekinteni mindenkit, aki a pályázóval azonos lakcímen vagy tartózkodási helyen van bejelentve, vele közös háztartásban él." -> tehát nem kell a szüleid jövedelme

2022. febr. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
4. Pontosan az ELTE szabályzatát idéztem!!
2022. febr. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ami 9 évvel ezelőtt volt érvényes kábé, én az idei pályázatot olvastam el
2022. febr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Az eltén számít, mennyit keresnek a szüleid, és hogy kivel laksz egy háztartásban. Tehát ha pl van két szülőd, az ő keresetük elosztódik hárommal, és így jön ki az egyfőre jutó

Csomó csomó mást is néznek a pályázáskor

-rendszeresen kapok szocot, nem kis összeget

2022. febr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat:), remélem sikerül bejutnom koliba. Egyébként abban tudna még esetleg segíteni valaki, hogy mi van ha ugyan egyetemre felvesznek de kollégiumba már nem? Mert albérletet biztos, hogy nem tudnék megfizetni:(

Mert elég későn derülnek ki ezek a dolgok, augusztus vége felé, így ha nem tudom elkezdeni a tanulmányaimat Pesten a lakhatásom hiánya miatt, van még lehetőségem átjelentkezni helyi, pécsi egyetemre?

2022. febr. 14. 16:11
 9/9 anonim ***** válasza:

nincs lehetőséged átjelentkezni sem akkor, sem máskor, még akkor is necces szokott lenni az átjelentkezés, ha elkezdted az adott egyetem egy szakját, ha el sem kezdted, akkor erről nem lehet szó egyáltalán, annyit tudsz tenni, hogy nem iratkozol be, és jelentkezel jövőre

esetleg kérdezd meg a hökösöket, hogy szerintük felvesznek-e koliba ilyen szoc helyzettel

2022. febr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!