Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 26 évesen elkéstem a színészké...

26 évesen elkéstem a színészképzéssel?

Figyelt kérdés

18 évesen elmentem külföldi egyetemre egy olyan szakra ami igazából sosem érdekelt,nem is sikerült befejeznem,inkább csak a szüleim felé való megfelelés volt.


Most itt vagyok 26 évesen és rájöttem hogy színész szeretnék lenni, színészetet szeretnék tanulni és külföldön szeretnék szerencset próbálni (beszélem a nyelvet ahova menni szeretnék) Szerintetek ezzel már elkéstem? Vajon egy okj-s képesítéssel is boldogulhatnék külföldön? Vagy van egyáltalán olyan képzés itt Magyarországon ami ilyen gyorstalpaló? Vagy inkább már a külföldi országban keressek iskolát? Nincs ehhez késő?


2022. febr. 13. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Okj képzessel színész? Na ne nevettess... megcitthon s3 állnak veled szóba nemhogy külföldön....
2022. febr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Amúgy meg megszűnt az okj..FYI..
2022. febr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha itthon színműt végzett színész lennél, külföldön akkor se nagyon állnának veled szóba, mivel beszélhetsz akármilyen jól angolul, valamennyi akcentusod akkor is lesz. Ha meg akcentus szükségeltetik a karakterhez, akkor anyanyelvű színészt fognak alkalmazni. Gondolj csak bele, hány magyar színész dolgozik külföldön..

Az más lenne, ha bejutnál a RADA-ra, LAMDA-ra, BOV-ra, Guldhallra stb, mert azoknak az előadásaikra, akik a neves színi akadémiákra járnak, ügynökök is látogatják, és lecsapnak rájuk már akkor amikor ott tanulnak. De ehhez extrém tehetségesnek kell lenned, és nem árt ha gazdag is vagy, mert ha a képzést még finanszíroznák is (ami nem tudom így van-e, főleg hogy a UK kilépett az unióból), a megélhetést neked kell megoldanod. És ha ilyen kimagasló színészzseni vagy, teljesen mindegy a korod.

2022. febr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Melyik országba mennél? Nem ott kene színeszképzesre járnod?
2022. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Spanyolország vagy Mexikó (spanyolul beszélek majdnem anyanyelvi szinten)
2022. febr. 13. 21:04
 6/13 A kérdező kommentje:

Mexikóban nagyon vonz a Televisa cég ahol ezeket a nagyon nyálas szappanoperákat készítik. Ha jól tudom itt többször is szerepeltettek már olyan lányokat akik szépségversenyt nyertek de semmi színészi képesítéssel nem rendelkeztek, mégis főszerepet kaptak.


A spanyol nyelvet nagyon jól beszélem, szinte anyanyelvi szinten.


Tudom nagyon álomszerűnek tűnik amiket írok de számomra semmi nem lehetetlen. Főleg mivel éltem már más országokban is, könnyen illeszkedem be, szeretek nyelveket tanulni stb. ezért maximum ez a papír kérdés lenne probléma, hogy mit is kell felmutatni hogy egyáltalán szóba álljanak veled.

2022. febr. 13. 21:13
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát akkor hajrá!


De nagyon naiv elképzeles hogy egy magyar okj ott bármit is ér!

2022. febr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy bármit is ér. Pont ez volt a kérdésem, hogy ki mit ajánl
2022. febr. 13. 23:50
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Menj el szakmunkasnak többet fogsz keresni
2022. febr. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

8: csak ott a helyszínen tudsz szétnézni...


Egy szappanoperához biztosan castingolnak, ahogy nálunk is felvettek tök amatőr szereplőket is. De ahhoz ott kell lenni, kitapasztalni a helyi körülményeket, és bejelentkezni casting ügynökségekhez.

2022. febr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!