Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi alapján döntik el, hogy...

Mi alapján döntik el, hogy felvesznek - e az ELTE valamelyik kollégiumába? Mennyi az esélye, hogy felvesznek a kollégiumba(többi lent) ?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem és az ELTE-re szeretnék menni vagy tanárira(matek - kémia ) vagy a természettudományi karra. Először is az lenne a kérdésem, hogy mi alapján döntik el, hogy kit vesznek fel? Találtam egy táblázatot ( [link] ami alapján elkezdtem számolni és 35 pont jött ki de nem értettem a tanulmányi eredmény részt ezért ott átlaggal számoltam( Azt hogy kell érteni?) .

De nem tudom, hogy ezzel van-e esélyem bekerülni kollégiumba.

Második kérdésem az lenne, hogy ki melyik kollégiumot ajánlana? Melyik lenne a legideálisabb nekem, hogy közel is legyen meg jó is legyen.

Ha máshogy számítják ki a kollégiumi felvételt valaki letudja írni?



2022. febr. 13. 23:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Valahol van az összes ELTE kollégiumról térkép, hogy hol helyezkednek el városon belül? Illetve, hogy melyik mennyibe kerül, hány ágyasak a szobák stb. Vagy csak egyesével lehet megkeresni?
2022. febr. 14. 00:00
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha az elte oldalán rákeresel a koleszokra, van egy kis térkép ott, bepakolja google maps-be

Egyébként ezzel a 35 ponttal nagyjából teljesen biztos, hogy bekerülsz koliba, ha jól emlékszem, most ősszel 31 ponttól járt férőhely, előtte talán 33-34. Nem hiszem, hogy több szokott lenni

Sajnos ajánlani meg nem tudok, mert én pont kicsúsztam a férőhelyekből (így másfél órát ingázhattam naponta, amíg jelenléti volt...)

2022. febr. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
2-es vagyok, itt találod a kolikat egyben: [link]
2022. febr. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
MATE egyetemen még a kettes átlagút is felveszik kollégiumba csak fizessen
2022. febr. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a 2)es válaszolónak. Esetleg azt megtudod mondani hogy azt a tanulmányi eredmény részt miből számolják első évben ?
2022. febr. 14. 13:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi eredményekből, de hogy pontosan hogyan, azt sajnos nem tudom
2022. febr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2 legjobb erettsegid nezik egyebkent a tanulmanyi atlagoknal (ha mondjuk duplaztad 2 erettsegid akkor abbol egyebkent), jol hamgzik a 36 pont de nem akarlak elkeseriteni volt hogy mar 40 felett volt az oszi ponthatar. A kolhok oldalan fent van az osszes koli egyebkent vagy ha google mapdbe beirod hogy elte kollegium akkoris kiadja. A KCSSK az egyik legjobb tekintve hogy 2 szobankent van a vizesblokk . Mivel matek-kemia szakot jelolted meg az oraid fokent a lagymanyosi campuson lesznek ha jol tudom csak par orad lesz ami mashol fog zajlani.


Egyebkent amit Te most osszeszamoltql az jol hangzik anno en is kb ennyit szamoltam ossze majd a hok 31 pontot szamolt nekem 😅 volt olyan aki be se jutott koliba mert miskolci. Eltere egyebkent nagyjabol mindegy a sorrend hogy mit hogyan jelolsz nekem anno a regi kolis szobatarsam be se jelolte azt a kolit ahova kerultunk, altalanossagba ott helyeznek el ahol a szakodrol a legtobben vannak.


Ha van eselyed en az ADK-t vagy a KCSSK-t javaslom ha sorrendet allitasz :)

2022. febr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 💙
2022. febr. 14. 23:51
 9/10 anonim ***** válasza:

7:


én is ugyanabban a cipőben járok, mint a kérdező

megkérdezhetem miért javaslod az ADK-t? arról nem találtam túl sok időszerű infót sajnos:(

2022. jún. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az ADKban 2 szemelyes szobak vannak ami nagyon megkonnyiti az ember dolgat illetve elhelyezkedesileg is nagyon jo (legalabbis szerintem)

A KCSSK szinten 2 agyas szobak vannak es 2 szobankent van vizesblokk, igy csak 4 emberrel kell osztozkodni a furdoszoban ami azert nagyon nem mindegy :)

2022. jún. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!