Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyiket érdemeseb...

Szerintetek melyiket érdemesebb elvégezni? Gyógyszerész-közgazdász vagy kereskedelem és marketing?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy magamat a jövőben az üzleti világban tudnám elképzelni mindenképp. Szeretem a bioszt, most faktok vagyok meg kémiából is. Ezért a gyógyszerész szakor néztem ki, hiszen azzal nagyon jól el lehet helyezkedni külföldön is. Bár ezzel a diplomával nem szeretnék patikában elhelyezkedni, ezután mindenképp elvégeznék egy másoddiplomát, amely specifikusan irányul a gyógyszerészi közgazdaságra. Ugyanakkor a kereskedelem és marketing ( vagy gazdmen) is szóba jön, mivel ugyanúgy közgazdász lennék, viszont mindig azt hallom hogy a szak telítettsége miatt nagyon nehéz elhelyezkedni. A vége lehet ugyanaz lenne, viszont elvégezni nagyon nem ugyanaz, hiszen a gyógyszerész alapszak kőkemény kémia és kezdetben csak a patikai, laboros részét látnám az egésznek. Valaki légyszi segítsetek, hogy szerintetek melyiknek lehet több értelme 🥺 Meghallgatok minden véleményt, ha valaki már diplomás annak különösen örülnék. Kicsit kétségbe vagyok esve, alig tudok dönteni.

2022. febr. 14. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Én a gyógyszeresz vonal mellett döntenék. Kereskedelem marketingnek valamint a gazd mennek semmi köze se a kémiához, se a gyógyszerészethez. Ha szereted a kémiát, és úgy gondolod, bírni fogod a kőkemény gyógyszerész szakot, szerintem hosszú távon azzal jársz jobban. Utana élvezed a gyógyszeresz közgazdászt. Nagysagrendileg több lehetőség áll előtted, mint akár sima kereskedelem marketinggel, akár gazd menedzsmettel.
2022. febr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Élvezed =elvégzed. Autó korrekt. 😤
2022. febr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Én is a gyógyszerészetre teszem le a voksom. Egyrészről, ha egyetem után mégis rájössz arra, hogy ez nem a te világod és a közgazdaságtan felé mennél, még mindig könnyebben tudsz váltani, ahogy írtad akár specifikusan gyógyszerész-közgazdász képzésre és akkor az eredeti diplomád sem vész kárba, de egy Bsc elvégzése is könnyebb, mintha később akarnád a gyógyszerészetet. Utóbbi teljes embert kíván 5 éven keresztül, mellette dolgozni nem fogsz tudni, maximum alkalmi munkákat. Gazd. menedzsment mellett kicsit több lehetőséged van, az alapképzés is csak 3,5 év, ami után akár dolgozhatsz is (bátyám csak a Bsc-t csinálta meg, egyetem alatt végig dolgozott és nagyon jól elvan ennyivel is, nem látja értelmét a mesternek).
2022. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát kb. össze se lehet hasonlítani a kettőt. Én a TF-re járok, szóval pártatlan véleményt alkothatok:


A gyógyszerész szak egy komoly, nagymúltú egyetemi szak, amivel valóban az emberiséget szolgálod, pl. egy ritka betegségeket gyógyìtó gyógyszermolekula kapcsán. De egyébként ettől a magasztos szövegtől is eltekintve, egy komoly, nagy szaktudást igénylő terület, főleg, ha nem állsz meg a közforgalomnál. Ami szerintem szimPatikus 😂:

- Fehér köpeny

- Dr-i cím

- Olyan diploma, amit azért komolyan vesznek, és nem megy a sárdobálás, hogy ilyen-olyan büfészak...

- Biztos elhelyezkedési lehetőségek (lehet, hogy nem egyből a Richter vezérigazgatójaként kezdi valaki, de akárhogy is, munka a kögzforgalomban mindig akad majd).

- Aránylag jó fizetés (olvastam egy ilyen felmérést a Portfolio.hu-n és azt ìrták, hogy a gyógyszerész pályakezdők keresnek a legjobban a friss-diplomások közül - viszont az nem volt világos számomra, hogy utána mennyivel emelkedik a bérük, pl. az orvosok nagyon szarul keresnek az elején, de ugye aztán jól emelkedik a bérük...)


Ezzel szemben a ker-mar és közgáz kb. ilyen büfé szakok, ahová a középiskolában átlagos képességekkel rendelkező, műkörmös pinák mennek, hogy előadják mekkora biznisz women-ek. Ez tényleg egy nagy általánosìtás, de általában ez a tendencia, főleg vidéki egyetemeken. Ha a közgázt megnyomnád matek irányban, és pl. pénzügyi matematika meg banki konzulens, financial analyst-felé hajlanál, akkor talán még lenne értelme de ha csak ilyen tömeg szakok, mint a marketing érdekel, akkor kb. felejtsd el, mert mivel az egy (semmit érő), alapvetően elég könnyű terület iszonyatos a túlképzés és nagy a konkurencia. A diplomád sem olyan presztízsű, mint pl. egy doktorit szerzett orvosnak/gyógyszerésznek, ezzel te lennél a 23.000 ilyen diplomás az országban és mehetnél jó esetben valami multihoz, rabszolgának. Valószínűleg ülő munka lenne a sorsod, 0 D-vitaminnal annak minden negatív következményével... (Ok, ez talán szubjektìv, lehet valakinek ez nem probléma).

2022. febr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, csak egy kérdés, ha a gyógyszerészeti szakot végi el, akkor nem 0 D vitamin meg ülő munka a sorsa? Nem erdész lesz. :) Nem kötözködés! Érdekel. Egyébként én írtam az egyes választ, tehát nem a gyógyszeresz szak ellen vagyok.


(Más :azok a műkörmös pinák ki is buknak, hacsak apuci nem gazdag, és finanszírozza a 20. félévet is. Mondjuk én pénzügy számvitel szakon végeztem, de láttam a gazd menedzsmenteseket is, tényleg van pár általad említett kategória is, de azert elvégezni az olyanok nem szokták. Legalábbis a 90%-uk kibukott mire a második év a végére ért.)

2022. febr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A pénzügy-számvitel, na az már komoly meló, de ezek a marketing szakok eléggé felhigultak az idióta pinákkal.


Hát végülis az sem szabadtéri, de azért mégsem ülő munka, na.

2022. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!