Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sos! Jelentkeztem a felvi.hu-n...

Nagylajos1999 kérdése:

Sos! Jelentkeztem a felvi.hu-n jól is sikerült és beszertnem nyújtani a kérelmet az oktatási hivatalnál de kormanyhivatalhoz be kell menni? Nem lehet online elintézni? 2.ha nyelvből nem vizsgáztam mert fel voltam mentve de nem enged tovább

Figyelt kérdés
2.ha nyelvből nem vizsgáztam (helyette más tantárgyból) mert fel voltam mentve de nem enged tovább ha nem választok nyelvet ilyenkor mi a teendő?

2022. febr. 14. 22:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1. E-felvin keresztül végig elintézhető online a jelentkezés.

2. E-felvi minden kitöltendő részhez ír magyarázatot, ahogy az általad vázolt problémára is:

"d) Ha Ön a tanulmányi pontok számításához szükséges valamely kötelező tantárgyat (tantárgyakat), vagy a választható idegen nyelvet, felmentés miatt nem tanulta legalább két évig, akkor elsősorban az érettségi bizonyítványban található „helyettesítő tárgy” utolsó két tanult év végi eredményét számítják be a tanulmányi pontokba."

2022. febr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen de a jelentkezési lapot nem az oktatási hivatalnál kell kitölteni és ki nyomtatni? Úgy olvastam
2022. febr. 14. 23:28
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Te most érettségire jelentkezel vagy felsőoktatásba? Ha érettségire, akkor úgy van, ahogy írod, az Oktatási Hivatal honlapján kitöltöd a jelentkezési lapot, majd kinyomtatod, aláírod és beszkenneled, valamint az összes többi szükséges dokumentummal együtt csatolod a jelentkezésedhez. Személyesen nem szükséges bemenned a Kormányhivatalba ha van Ügyfélkapud, mert akkor az e-levél szolgáltatáson keresztül online is beadhatod a jelentkezésed.


Viszont ha most a felsőoktatásba jelentkezel, akkor nem kell az Oktatási Hivatal honlapján semmit csinálnod, csak az e-felvin.

2022. febr. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Csak felsőoktatás

De akkor hogyan adom meg hogy miből szeretnék újra érettségizni, 2 tantárgyból mert megvan már alapból az érettségi csak most felsőfokun kellene

2022. febr. 14. 23:38
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hűha.

Akkor ha jól értem, szeretném emelt szintű érettségire jelentkezni, és ezzel párhuzamosan felsőoktatásba is, amit szeptemberben szeretnél elkezdeni.

Ha így van, akkor az előző hozzászólásom mindkét része vonatkozik rád. Először OH-n kitöltve a jelentkezési lapot, majd kinyomtatva, aláírva és beszkennelve az egyéb szükséges dokumentumokkal együtt e-levélen keresztül elküldöl a Kormányhivatalba.

Közben e-felvin elindítod a felsőoktatásba történő jelentkezésed, itt csak a szándékodat kell megadnod, hogy miből tervezel érettségizni.

2022. febr. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget remélem most már nem akarok el
2022. febr. 15. 02:15
 7/14 A kérdező kommentje:

Na már csak 1 kérdés

Töltöm fel az e-papíron a dokumentumokat és melyik ügytípust kell választani?

2022. febr. 15. 16:52
 8/14 anonim ***** válasza:

Olvasd el a tájékoztatót, pont az ilyen kérdések miatt írták, ott megtalálható minden!


Bejelentkezés után a megjelenő űrlapon adja meg a képernyőn kért következő adatokat:

legördülő menükből a Kormányhivatali ügyek témacsoportot és a közoktatási feladatok

ügytípust, valamint címzettként a XXX Kormányhivatalt (a járási

hivatalok ebben az ügytípusban nem rendelkeznek hatáskörrel) kell kiválasztani.

A tárgyban tüntesse fel a „Jelentkezés érettségi vizsgára” szöveget.

2022. febr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ajaj

Kicsit más pontokat adtam meg

De hozadtam a jelentkezési lapot meg emelt szintre jelentkezés nem tudom hogy mennyire gond

2022. febr. 16. 07:53
 10/14 A kérdező kommentje:
Csak annyira ideges voltam hogy tuti jól csinálok mindent stb hogy ezt a sablont amit írtál nem is láttam
2022. febr. 16. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!