Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt informatika érettséginél...

Emelt informatika érettséginél hogy használhatom a pycharm-ot?

Figyelt kérdés

Idén szeretnék emelt szintű informatika érettségit tenni és a python nyelvet válaszottam, IDE-nek pedig a Pycharm-ot.

Ezzel kapcsolatban merült fel két kérdésem:


Használhatom a beépített fordítót, vagy pedig csak mint szövegszerkesztő használhatom a programot és a py fájlt pedig parancssorból kell buildelem, futtatnom?


Ha használhatom, akkor ugye a Pycharm nem egy szimpla .py-vel dolgozik, hanem létrehoz még mellé egy mappát, fájlokkal.

Ebben az esetben, ha végeztem és meggyőződtem, hogy a program minden hiba nélkül lefut, akkor gondolom a végleges megoldások mappába elég a .py fájlt bemásolnom a megfelelő néven, ugye?



2022. márc. 12. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
én pedig a phyton idle-t jelöltem és nem tudom dolgozhatok-e phycharm-ban.. szerinted?
2022. máj. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Használhatod a fordítót, szerintem projectbe nyisd meg (én úgy csináltam, és nem lett belőle baj).

Csak a .py fájlt csatold + a .txt-ket amiket te csináltál (tavaly érettségiztem pycharm szintén).

2022. máj. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

#2,

pycharm volt a választott környezeted, abban dolgoztál, majd csak a .py és .txt fájlt hagytad a mappában? lett gond belőle? nem úgy van hogy az egész projectet bent kellett hagyni a mappában?

2022. máj. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
idle-ben nincs projekt, tehát nem
2022. máj. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!