Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg az van a jogszabályba,...

Tényleg az van a jogszabályba, hogy a tanár igazából nem is veheti el a diáktól a telefont, csak óra végén kaphatja meg?

Figyelt kérdés

Nekünk a suliba van a hülye házirend hogy reggel be kell adni a telefont és tanítás végén vissza kapjuk

Nem értem ez miért van

Utálom ezt a házirendet, igazgató nőt nem tudjuk megkérni hogy szedje ki ezt a szabályt vagy változtassa meg🙄



2022. márc. 16. 00:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
Proliság legalja ha elkezdesz a tanároknak jogszabályokkal dobálózni. :DD
2022. márc. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Engem meg kiraktak óráról általánosban, mert kritizáltam a tananyagot, pedig a jogszabály tiltja. Tudtam, de nem fogsz a tanárnak ezzel dobálózni.
2022. márc. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Már több éve próbálják a Dök-ösök (én nem), hogy az igazgató nő tolje el vagy írja át, de sajnos semmi
2022. márc. 16. 00:50
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Ez van. Nem tetszik, lehet váltani.
2022. márc. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem fogok sulit váltani

11-es vagyok és számomra nehéz jó sulit találni mert mozgássérült vagyok

2022. márc. 16. 00:52
 6/20 anonim ***** válasza:
62%
Akkor ne rinyálj.
2022. márc. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos sok helyen van még ez a begyökösödött szabály, pedig az oktatáskultúra a világban jelenleg az, hogy az okoseszközöket is be kell vonni az oktatásba (ami azért nem hülyeség), nem hogy még megtiltják a használatukat... Jó én értem, hogy a tanárok átlagéletkora 50+, és ők már nem nagyon akarnak új praktikákat bevonni a megszokott oktatásukba, de még az elvi lehetőséget is elveszik az ilyen szabályok.


Hogy a jogszabályban mi van vagy mi nincs, az teljesen mindegy, mivel a házirend felülírja a jogszabályt; nektek gyakorlatilag a jogszabály a házirend, amit minden körülmények között be kell tartanotok, függetlenül attól, hogy egyébként lenne egy jogszabály, ami alapján nálatok lehetne a telefon.

2022. márc. 16. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
100%
Egy szigorúbb tanár a saját óráján, azt csinál amit csak akar.
2022. márc. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Olyan nincs, hogy "a jogszabály". Törvények vannak meg rendeletek, mindkettőből meglehetősen sok. Sőt, a házirend is jogszabály.
2022. márc. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Egészen pontosan miért van szükséged az óra közepén telefonra..?
2022. márc. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!