Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A középszintű történelem...

A középszintű történelem érettségire hogy lehet felkészülni rendesen?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni töriből, B. Mátyus Gyöngyi és Bori István témavázlatos könyvéből tanultam eddig, de nem érzem 100%-osnak.

Csinálgatom az előző évi érettségiket is, de most rettenetesen elbizonytalanodtam.

Esteleg ha lenne valakinek kedve közösen tanulni írjon rám nyugodtan, mert kezdek bepánikolni..



2022. márc. 19. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít "rendesen"-nek?

Mi a cél az érettségin?

Én különösebben nem készültem rá, és 84%-os lett 10 évvel ezelőtt. Ha annyit tanultál rá, biztos meglesz a 90+%.

2022. márc. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Őszintén, én 5 éve érettségiztem töriből, semmit nem készültem rá, csak a szóbelire. 56% körül lett.. Most újra próbálom felvételi miatt, 80%-nak kéne lennie.
2022. márc. 19. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem mondani, hogy töriből amúgy sosem voltam rossz, de nem különösebben érdekelt annyira, hogy külön foglalkozzam vele, tehát azért a tudásom megvolt hozzá.

De még egyszer mondom; ha ennyit foglalkoztál vele, biztosan meglesz a 80%, de ha pánikba esel, akkor a saját esélyeidet csökkented.

2022. márc. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én kb csak az érettségiket oldogattam az utolsó 1.5 hónapban, plusz az összes esszét gyakoroltam a megoldó kulcsok alapján (általában visszatérő témák vannak, pl Kiegyezés, dualizmus, Trianon, Horthy korszak, 56, Kádár, én direkt 1849 utáni témákra koncentráltam), s így lett 78% az írásbeli, a szóbelire is csak átolvastam, amik az esszé témák voltak, s így lett összesen 82% még 2019-ben. Szóval, ha te még összefoglalóból is készültél, akkor a 90% se kizárt. Nem kell túlizgulni, az csak árt.
2022. márc. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!