Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mindig az utolsó pillana...

Miért mindig az utolsó pillanatban kezdek tanulni? Ha elkezdtem, tök jól megy, de addigra már túl késő. Nektek hogy sikerült leszoknotok erről?

Figyelt kérdés

Van valami ötletetek, tippetek, hogy milyen módszerrel tudnék erről leszokni? Naphosszat, sőt napokig csak az időt húzom, szenvedek, hogy el kéne kezdeni a tanulást. Aztán ZH előtti este elkezdem, de akkor már túl késő, nem lesz meg a kívánt pont, és aludni is alig fogok.

Hogyan vegyem rá magam, hogy hamarabb elkezdjem?

Vagy hogy legalább ha nem tanulok, pihenjem ki magam, és ne a tanulnivaló fölött facebookozzak...


Mindig nagyon haragszom magamra, hogy ezt csináltam, de csak nem tudok róla leszokni.



2022. márc. 22. 01:36
 1/5 anonim válasza:
93%

Több féle oldalról lehet ezt megközelíteni.

1. Osszad be, hogy naponta hány oldalt kell át tanulnod és gyakorolj önfegyelmet és tanuld át.

2. Nézd meg, hogy miért is tanulod azt a dolgot. Mi a célod vele? Ha csak a vizsga kedvéért tanulsz, úgy nehéz. De ha van valami célod vele, hogy mire használod azt a tudást akkor könnyebb.

3.Minden szónak amit nem értesz nézz utána a neten, vagy szótárban. Ne menj úgy tovább, hogy nem teljesen érted. Úgy kellemesebbé válik a tanulás ha teljesen érted amit olvasol.

3. Nézz képeket, meg további dolgokat ahhoz amit tanulsz, így érdekesebb lesz, jobban megmarad. Fontos hogy érdekeljen amit tanulsz.

2022. márc. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket! Hát igen, az önfegyelem lennr a kulcs. :/


A 2. pont tetszik! Megpróbálom majd jobban fejben tartani, hogy miért csinálom, hogy én ezt akarom. A belső mutivációt lehet fontos lenne észben tartanom.


Egyébként ha már egyszer végre rászánom magam és rendesen elmélyülök a tananyagban, akkor már egészen élvezem, szeretem csinálni. Csak hát ez már csupán a legvégén jön el, előtte elcseszek 2 napot :')

2022. márc. 22. 03:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok én is (úgyhogy főleg tippekért vagyok itt). Ha már nekiállok tanulni, akkor jól megy, és nem érzem annyira nehéznek vagy "félelmetesnek", mint előzetesen hittem. De elkezdeni nagyon nehezen tudom. Valahogy szinte már szorongok a gondolattól is, kivéve, ha ténylegesen elkezdem, mert úgy semmi bajom, elvégre nagyjából érdekel, amit tanulok.

Nekem az utolsó pillanatos tanulás, beadandó írás, stb. egész jól szokott működni egyelőre, de nyilván nem ez a legjobb megoldás. Néha jönnek ilyen impulzív gondolataim is, hogy most azonnal nekiálljak, amiket jó megragadni, de ezen kívül nálam is marad az, hogy elhatározom, hogy egy nap kell tanulnom X órát. Tök mindegy, hogy reggel 9-től vagy este 9-től, de meg kell lennie az X órának. Ha emiatt nem alszok, akkor másnap mérges lehetek majd magamra, és nekiállhatok hamarabb, de muszáj X órát tanulni. Emlékeztetőt be kell állítani a kezdés időpontjára, ha lehet, az internetet kikapcsolni a gépen, telefont szintén, hogy minél kevesebb dolog vonja el a figyelmem. Nekem néha jót tesz még a fehér zaj (vagy nem tudom, milyen zaj, de valami, ami elég monoton, és nincs benne szöveg, sem igazi ritmus vagy dallam, szóval nem zene).

Illetve rám elég jellemző, hogy hasonló dolgokat csináljak, mint amit az első válaszoló ír a 3. pontjában, csak nem direkt. Tehát felkelti valami a figyelmemet a tanult anyagban, rákeresek, és elmegy vele fél órám. Nem hiszem, hogy ez egy rossz módszer, mert biztos tök jó, ha egyébként ideje van az embernek, csak a motiváció megkérdőjelezhető. De számomra ilyenkor elsősorban az idő szokott problémát okozni, úgyhogy ez az egyik legrosszabb dolog, amit tehetek sajnos.

Viszont az első válaszoló 2. tippje nekem is tetszik, úgyhogy köszi! :)

2022. márc. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

Menj el egy félévet gyárba melózni. Aztán ha xarni is csak a szünetet jelző hangra mehetsz ki akkor szerzel motivációt hogy tanulj

.

2022. márc. 23. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Negyedik: amúgy tökre igaz. :D

Harmadik: nekem ez a napi x órát tanuljak sajnos nem működik, mert későn fekszem le, mérges vagyok magamra másnap, mert kialvatlan maradok... de nem tanulok belőle :')

Amúgy lehet a hirtelen impulzív 'na most tanulok' érzést kéne meglovagolni :D

2022. márc. 26. 19:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!