Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt magyar szóbelin mennyi...

Emelt magyar szóbelin mennyi verset kellene elemeznem egy adott témán belül?

Figyelt kérdés

Például Ady háborús költészeténél a bevezetés után igyekezzek kettő-három vers által jobban bemutatni a témát és mindenből röviden egy-egy adott dolgot kiemelni... Vagy jobb ha inkább egy vers, de az nagyon mély és átfogó?

Én inkább a másodikat érzem reálisabbnak, hiszen igazán mély tudásról így tudok bizonyosságot adni, de nyugodtabb lennék, ha kapnék megerősítést vagy akár cáfolatot.



2022. márc. 26. 11:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha megtudod melyik verziót kéne alkalmaznod emelt magyar szóbelin, megtennéd hogy tudatod velem?

Most kezdtem el a tételeket összeírni (tudom, egy kicsit elkéstem vele) és pont a kérdéseden agyaltam. Én csak az "emlékezés egy nyár-éjszakára" c. versét elemeztem, de lehet kéne még egy párat... Krónikás ének, eltévedt lovas...stb.

2022. ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!